Київська міська прокуратура через суд зобов’язала власника Жовтневого палацу укласти охоронний договір на пам’ятку культури. Власником вказаної пам’ятки з 2007 року є Федерація професійних спілок України.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
“Рішенням Окружного адміністративного суду Києва задоволено позов столичної прокуратури до Федерації професійних спілок України про зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури та історії – Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в Києві”, – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі зауважили, що власником пам’ятки з 2007 року є Федерація професійних спілок України, яка майже упродовж 15 років ухиляється від укладення передбаченого законодавством охоронного договору, що позбавляє будівлю гарантій державного захисту.
Водночас пам’ятка має значну архітектурну та історичну цінність, спроектована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Також будівля включена до переліку пам’яток містобудування та пам’яток історії місцевого значення.
У зв’язку з викладеним, Київська міська прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом про зобов’язання власника укласти охоронний договір на пам’ятку культури.
Нагадаємо, у грудні 2021 року столична прокуратура звернулась до суду з вимогою до власника Жовтневого палацу культури укласти охоронний договір на пам’ятку культури.
Зауважимо, питання збереження об’єктів культурної спадщини в столиці залишається нагальним. Так, продовжуються суперечки навколо будівлі XIX століття – садиби Родіна на вул. Олеся Гончара, 71.
Читайте: Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва
Також столична влада вирішила заплющити очі на знесення історичної будівлі на вул. Лабораторній, 9-Б (Садиби, яку було збудовано в XIX столітті).
Фото: Київська міська прокуратура