Господарський суд задовольнив позов Київської міської прокуратури про стягнення до державного бюджету більше 1 млрд гривень з переможця тендеру на реконструкцію Шулявського шляхопроводу.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.
Йдеться про реконструкцію транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги (нині Берестейський проспект) з вулицею Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах Києва.
Зазначається, що за матеріалами НАБУ Київською міською прокуратурою було встановлено, що товариство, яке визнано переможцем у відкритих торгах із закупівлі за кошти місцевого бюджету робіт із реконструкції, порушило законодавство у сфері економічної конкуренції.
Антимонопольний комітет визнав, що переможець торгів і ще одне товариство вчинили під час участі в аукціоні антиконкурентні узгоджені дії (діяли не самостійно, а узгоджували свої дії та не змагались між собою).
“На виконання укладеного ще в 2018 році договору з переможцем торгів, останній отримав більше 1 млрд гривень із місцевого бюджету. Проте роботи з реконструкції транспортної розв’язки досі не закінчено”, – йдеться в повідомленні.
Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду Києва з позовом в інтересах держави про визнання недійсними рішення тендерного комітету, договору генерального підряду та застосування відповідних наслідків шляхом стягнення зазначеної суми в дохід держави.
4 червня 2024 року суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі.
Нагадаємо, старт процесу реконструкції Шулявського шляхопроводу дав частковий обвал конструкцій мосту в лютому 2017 року. Підрядником реконструкції Шулявської розв’язки у червні 2018 року було обрано ТОВ “Північно-український будівельний альянс”, яке пов’язане з екс нардепом і забудовником з купою підозр Максимом Микитасем.
У 2021 році КП “Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва” підписала додаткову угоду зі згадуваною компанією, згідно з якою ця компанія мала реконструювати Шулявський шляхопровід до 31 грудня 2021 року. Проте пізніше столична влада перезатвердила проєкт реконструкції. В оновленому проекті загальна вартість реконструкції зросла з 1,05 млрд гривень майже до 2 млрд гривень. На початку 2024 року прокуратура звернулась до Господарського суду з позовом про визнання недійсними рішення тендерного комітету щодо обрання підрядника для проведення реконструкції транспортної розв’язки.
Фото: Київська міська прокуратура
КиївВладаОлександр Попов