Господарський суд Києва за позовом прокуратури зупинив вибуття з комунальної власності будівлі на Печерську вартістю понад 32 млн гривень. Прокурори довели у суді, що договір між КП “Спецжитлофонд” та приватним товариством на реконструкцію будівлі був укладений з порушенням законодавства. За цим фактом ексзаступнику комунального підприємства було повідомлено про підозру.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.
Зазначається, що між КП “Спецжитлофонд” та приватним товариством було укладено договір, згідно з яким товариство мало провести реконструкцію нежитлового приміщення, розташованого в Печерському районі. За умовами договору, після реконструкції 88% нежитлових приміщень та паркомісць відремонтованої будівлі переходили у власність цього товариства.
Таким чином, зауважили в прокуратурі, комунальне майно площею майже 1300 кв. м, загальною вартістю понад 32 млн гривень фактично безоплатно передавалося у приватну власність.
“Вказаний договір укладений в порушення законодавства про інвестиційну діяльність, без проведення інвестиційного конкурсу, який є обов’язковим”, – йдеться у дописі.
Прокурори встановили, що реконструкцію товариство так і не розпочало. Правоохоронці завадили передачі будівлі у приватну власність, розпочавши розслідування за фактом зловживання владою посадовцем комунального підприємства, який укладав цю угоду.
За цим фактом ексзаступнику КП “Спецжитлофонд” було повідомлено про підозру.
За позовом Печерської окружної прокуратури міста Києва Господарським судом міста Києва визнано недійсним договір між КП «Спецжитлофонд» та приватним товариством.
Нагадаємо, 3 квітня Київрада прийняла рішення про повернення у власність громади семи земельних ділянок, що фігурують у гучній «земельній справі». Через причетність до скандалу було звільнено, зокрема, директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія та заступника директора КП Юрія Леонова.
Читайте: Київрада планує повернути громаді земельні ділянки, фігурантів «земельної справи» звільнено
Як інформувала КВ, навесні столична міськрада активізувалася в питанні скасування низки скандальних землевідводів, здійснених за т.зв. “туалетною схемою” – коли комунальні ділянки відводилися під невеликі або й зовсім неіснуючі будівлі. Таким чином на Хрещатику, 36, вочевидь, хочуть “замести сліди” – щоб правоохоронні органи не мали претензій до депутатів Київради і чиновників КМДА в рамках резонансної кримінальної справи “Чисте місто”.
Читайте: “Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
Фото: прокуратура Києва
КиївВладаОлександр Попов


