Київський рибоохоронний патруль був змушений розірвати з ТОВ «Забір’я» договір на закупівлю послуг зариблення Київського водосховища від 25.10.2024 року. Вказана компанія не тільки виявилась неспроможною зарибити водосховище мальком зі своєї водойми, а ще й фактично вкрала водні біоресурси (рибопосадковий матеріал) в озерах сусіднього села Бобриця, які належать державі і увійшли до складу регіонального ландшафтного парку «Приірпіння».
При це КВ стало відомо з допису у Facebook голови постійної комісії з питань екології Київської обласної ради (КОР) Романа Титикало.
Фактично йдеться про виконання Програми розвитку галузі рибного господарства в Київській області на 2024 – 2027 роки (була затверджена рішенням КОР 16 травня 2024 року), якою передбачається зариблення річки Дніпро мальком, що має закуповуватись за частину коштів, які отримуються обласним бюджетом від продажу лотів на право ловлі риби.
“Тендер на продаж риби виграло ТОВ «Забір’я», до якого куча претензій у прокуратури, оскільки товариство зареєструвало державні дамби на річці на себе і не має договорів оренди на озера, в яких добуває рибу. Відповідно до відповіді Київського рибоохоронного патруля, в селі с. Забір’я повинно було здійснюватися вилов та вивантаження водних біоресурсів. Озера в сусідньому селі Бобриця визнані судом державною власністю, а згодом вони визнані памʼяткою природи – прийнято рішення про створено регіональний ландшафтний парк «Приірпіння». Так ось виявилось, що ТОВ «Забір’я» вирішило виловити рибу в памʼятці природи і продати державі”,- обурився Роман Титикало.
Читайте: Роман Титикало: Впроваджувати екологічне законодавство ЄС в Україні потрібно у прискореному темпі
Голова профільної комісії КОР додав, що облов риби з водойми в с. Бобриця здійснювався неводом з подальшим переселенням до садків, з яких, в свою чергу, за допомогою крана «Піонер» риба перезавантажувалася до живорибного автомобільного транспорту для транспортування та подальшого випуску риби до водного об’єкта в с. Забір’я. Тобто виловили в памʼятці природи потім запустили в свої озера і намагались продати державі.
У листі Київського рибоохоронного патруля від 16.12.2024 року, направленому Голові постійної комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних біоресурсів, ліквідації наслідків на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій КОР Роману Титикало сказано, що 440 тис. гривень з обласного бюджету на виконання вказаної Програми були отримані. Відповідний тендер на Prozorro було оголошено 27 вересня 2024 року, документи на участь в торгах приймали до 6 жовтня, і, враховуючи участь в закупівлі одного учасника, 07 жовтня 2024 переможця було визначено автоматично. 25 жовтня 2024 року між ТОВ «Забір’я» і Київським рибоохоронним патрулем укладено Договір на закупівлю послуг зариблення Київського водосховища від № 42 ціною 396 тис. гривень.
Зарибити Київське водосховище власним рибопосадковим матеріалом вказане ТОВ повинно було в період з 15 листопада 2024 року по 30 листопада 2024 року. Комісія з контролю за проведенням відповідних робіт Київського рибоохоронного патруля декілька разів на прохання цього ТОВ погоджувала нову дату виконання заходу і виїжджала на місто проведення робіт, але кожного разу ТОВ «Забір’я» щось заважало. Зокрема, компанія заявила про неможливість використання необхідного перевізного транспорту обсягом 10 тонн, а потім і про неможливість вилову малька у власній водоймі через лід на поверхні води, через що місце завантаження водних біоресурсів було змінено на нагульний став № 2 в межах с. Бобриця, для подальшого випуску водних біоресурсів в зимувальний став в с. Забір’я. Але 30 листопада малька товстолобика транспортувати вже виявилось запізно через низьку температуру повітря, тому був складений відповідний акт, а договір розірвано. Було вирішено спробувати виконати запланований захід вже навесні 2025 року.
Нагадаємо, ТОВ «Забір’я», власником якої є Геннадій Руденко (колишній нардеп та поплічник Януковича та Бакая) довго намагалося на підставі сумнівних документів заволодіти 125 га землі в селі Бобриця. На цій землі (належить громаді села) розташовані ставки (водойми належать державі), які ТОВ “Забір’я” давно експлуатує зі значними порушеннями, незаконно обмежуючи права місцевих мешканців. У вересні минулого року з’ясувалося, що у власності цієї компанії незрозумілим чином, ймовірно, на підставі підроблених документів, ще й опинилися 6 гідроспоруд (дамб) цих водних об’єктів. Мешканці Бобриці тоді вирішили не здаватися та допомогти правоохоронцям довести до логічного кінця кримінальну справу про заволодіння майном державної власності шляхом обману.
Читайте: На Київщині ТОВ “Забір’я” намагається вкрасти у мешканців села Бобриця ставки і рибу
Фото: з фб Романа Титикало
КиївВладаАвтор: Олексій Вєтров