У 2023 році Інспекція контролю за благоустроєм Київської міської держадміністрації (КМДА) зафіксувала на столичних вулицях майже 40 тисяч порушень. За даними КМДА, найбільше порушень стосувалися розміщення малих архітектурних форм (МАФів), що використовуються підприємцями для вуличної торгівлі.
Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва, що посилається на інформацію директора Департаменту територіального контролю міста Києва Михайла Буділова.
“Найчастіше минулого року порушення фіксували в наступних сферах: встановлені без документів тимчасові споруди, несвоєчасне прибирання снігу та накрижень, неприбране сміття тощо”, – сказано в повідомленні.
За даними КМДА, найбільше порушень стосувалися розміщення МАФів: “Щодо нововстановлених тимчасових споруд інспектори внесли майже 11 тис. приписів та склали близько 1 тис. протоколів. У разі невиконання власником вимог припису, інспектор КП “Київблагоустрій” складає протокол за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а Департамент доручає провести демонтаж таких тимчасових споруд”.
“У 2023 році активно проводились демонтажі незаконних ТС, зокрема відповідно до рішення Ради оборони Києва розчищались евакуаційні шляхи поруч зі станціями метрополітену. Це дуже важливо, оскільки підземні станції служать надійними укриттями під час повітряних тривог. Після демонтажів міські служби відновлювали на локаціях благоустрій та створювали зелені зони”, – цитує портал Михайла Буділова.
Буділов також зазначив, що високий показник порушень зафіксували торік щодо сезонної проблематики. Зокрема, через несвоєчасне прибирання снігу та накрижень Інспекція контролю за благоустроєм внесла близько 5 тисяч приписів. На фізичних та юридичних осіб, які вчасно не виконали вказані у приписі вимоги, складали протоколи за адміністративне правопорушення.
За даними КП “Київблагоустрій”, минулого року інспектори внесли понад 36 тис. приписів та склали близько 3 тис. протоколів за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (санкція статті – штрафи від 340 до 1700 гривень).
Читайте: Столичні підприємці нарікають на вибірковість мерії при демонтажі кіосків
Фото: КМДА