Біла Церква втрапила у релігійний скандал. Мережею шириться інформація про приватизацію місцевого храму московським патріархатом напередодні повномасштабного вторгнення рф. На позачерговому засіданні виконкому 7 квітня голова Білоцерківської громади заявив, що буде здійснена перевірка щодо правомірності дій реєстратора ради і спростував причетність громади до події. У свою чергу, в Білоцерківської єпархії теж спростовують факт приватизації, апелюючи тим, що приміщення монастиря зареєстровані виключно за УПЦ.
Про це KВ дізналася із повідомлення голови Білоцерківської міської громади Геннадія Дикого у Facebook.
Зокрема, міський голова озвучив позицію виконавчого комітету з приводу подій, які відбуваються в Україні щодо православної церкви московського патріархату, і своє “обурення щодо дій священиків даної конфесії, які з 2014 року підтримують російську агресію, із хоругвами перекривають дорогу нашим військам та зустрічають агресорів “з хлібом і сіллю”.
“Але ми не оркостан, ми – демократична держава, в якій, насамперед, має стояти закон. Тому зараз, відповідно виконавчий комітет та міська рада, на найближче сесійне засідання готують рішення, які будуть в бездоганному правовому полі та юридично вивірені”, – повідомив він.
Прокоментував керманич Білої Церкви і скандальні новини, які ширяться місцевими канадами про те, що московський патріархат приватизував у Білій Церкві монастир на честь Св. Рівноапостольної Марії-Магдалини.
Про це заявив на своїй сторінці у Facebook настоятель храму Покрови Божої Матері та депутат міськради Микола Гопайнич.
За твердженнями депутата, це сталося, згідно з документами, за тиждень до початку повномасштабної війни, а здійснила відповідну процедуру держреєстраторка Білоцерківської міськради Наталія Бурімська. У своєму відеозверненні депутат переконує, що про дану реєстраціу було відомо і керівництву міської ради, яка замовчала цей факт. Крім того, даний об’єкт відноситься до пам’яток архітектури і підлягає охороні на законодавчому рівні, як культурної спадщини.
“Я хотів би зазначити, що майже за шість років роботи жодного разу ні я, ні мої заступники не впливали на дії реєстратора і ніяких вказівок ніхто ніколи не надавав. Тому що згідно законодавства, реєстратор діє виключно у межах своїх повноважень і вказівки або будь-які інші дії, вплив на реєстратора, є злочином. Тому, якщо є такі факти – це кримінальний злочин, якщо їх немає – цю інформацію треба спростувати. І зараз буде проведена перевірка. На наступному тижні ми обов’язково вже дамо відповідь. За фактами перевірки, якщо реєстратор вчинив протиправні дії, звичайно, матеріали будуть передані до правоохоронних органів і реєстратор буде нести повну відповідальність за свої дії. Я переконаний, що це позиція не тільки виконавчого комітету, але і Білоцерківської міської ради”, – говорить він.
Також він зауважив, що Білоцерківська міськрада вже двічі приймала рішення про звернення і до президента України, і до Верховної Ради України про заборону діяльності православної церкви московського патріархату на території України.
Прес-служба Білоцерківської єпархії, у свою чергу, спростовує інформацію про те, що право власності на комплекс нежитлових будівель монастиря зареєстровано за “московським патріархатом”.
“Дане твердження пана Гопайнича не відповідає дійсності, а також інформації, яка викладена в опублікованому ним документі. В інформаційній довідці (Відомості з Державного реєстру речових прав), яку опублікував пан Гопайнич, чітко прописано, що право власності на комплекс нежитлових будівель та споруд зареєстровано за жіночим монастирем святої рівноапостольної Марії Магдалини Білоцерківської Єпархії Української Православної Церкви, а не за “московським патріархатом”, – йдеться у заяві.
Варто зауважити, що 27 травня 2022 року зі Статуту про управління Української Православної Церкви були виключені всі норми, які хоч якось натякали або говорили про зв’язок з Москвою. Так як вдалося з‘ясувати “Суспільному”, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила, що УПЦ є структурним підрозділом саме російської православної церкви.
Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, на сайті електронних петиції Київської міської ради зареєстровано петицію з закликом розірвати всі договори столиці з Українською православною церквою (Московського патріархату). Зокрема договори: комунального обслуговування, оренди комунального майна, оренди ділянок тощо. Петиція за добу набрала необхідні для розгляду 6 тис. голосів.
Фото: 04563.com.ua