У закладах освіти триває опитування батьків школярів стосовно режиму навчання. Відповідно до попередніх даних опитування, майже 70 відсотків обрали для дітей очну форму навчання з 1 вересня.
Про це КВ дізналася з повідомлення пресслужби Київської міськдержадміністрації (КМДА).
“За нашими попередніми підрахунками, за кордоном на 1 вересня перебуватимуть майже 20 відсотків столичних школярів. Майже 70% дітей, відповідно до опитування батьків, готові до очного навчання. Решта – тобто ті, хто не наважується відправляти дітей до школи, мають можливість або навчатися онлайн, або за індивідуальною формою. Для цього достатньо написати відповідну заяву в школі”, – розповіла директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.
Також вона підкреслила, що головна увага в цьому році буде приділятися безпечному перебуванню дітей та працівників у закладах освіти.
“На сьогодні експертною комісією, до якої увійшли представники ДСНС та медичні працівники, перевірені всі школи. Наразі можна впевнено казати, що майже 70% закладів освіти мають укриття (не бомбосховища!), які оновлюються та ремонтуються відповідно до вимог, де діти будуть у безпеці. Але навіть у цих школах одночасно зможуть перебувати лише стільки людей, скільки вміщує укриття. Тобто школи, у яких укриття не може вмістити всіх учнів із вчителями, перейдуть на двозмінне навчання. Ті ж заклади освіти, де немає ані свого укриття, яке б відповідало всім вимогам, ані безпечного місця поруч зі школою, куди можна оперативно перевести дітей у разі повітряної тривоги, взагалі не зможуть розпочати навчання в очній формі”, – пояснила Олена Фіданян.
У КМДА зазначають, що 1 вересня до столичних шкіл підуть також діти тих, хто був змушений переїхати до столиці через агресію рф. На сьогодні до закладів освіти зараховано вже більше 2 тисяч дітей внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, Київрада доручила КМДА та столичним РДА впродовж місяця обстежити, дообладнати та облаштувати укриття в дитячих садках і школах, створити в них запаси медикаментів, води тощо. На думку представників столичної влади, це під час війни з рф дозволить вже з 1 вересня організувати безпечний навчальний процес в столичних освітніх закладах в режимі офлайн. Втім, на думку окремих депутатів Київради та експертів з архітектури, нічого не вийде. Адже в існуючих підвальних приміщеннях здебільшого неможливо створити додаткові входи/виходи, що дуже важливо. Крім того, діючі Державні будівельні норми зовсім не розраховані на захист населення від бомбардувань, тому спершу вони потребують термінового редагування.
Читайте: Фіктивна безпека: як у Києві будуть готувати укриття в освітніх закладах до початку навчального року
Нагадаємо також, що Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому законопроект про обов’язковість бомбосховищ при будівництві нового житла. Буде запроваджений обов’язковий розділ цивільного захисту в містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях.
Читайте: Рада зобов’язала будувати нове житло з бомбосховищами
Фото: zn.ua