У Києві презентували результати опитування про рівень володіння містян українською мовою, яке вперше провели у застосунку “Київ Цифровий”. Отримані дані будуть використані для створення Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці на 2023-2025 роки.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі КМДА.
Згідно повідомлення пресслужби КМДА, загалом в опитуванні взяли участь 67 тис.212 містян віком від 14 до 65 років та старше, серед яких 53% жінок та 47% чоловіків.
Голосування має наступні результати:
-
86,3% вважають українську мову рідною;
-
33,3% перейшли на українську мову спілкування під час війни;
-
вдома спілкуються українською 47%, із друзями – 44,4%, на роботі – 60,2%, а під час навчання – 81,4%;
-
46,5% респондентів вважають, що звичка стала головною перепоною, що найбільше заважає почати спілкуватися українською;
-
79,2% опитаних підтвердили, що україномовне середовище найбільше допомагає почати спілкуватися українською.
“Ці результати свідчать про те, що в сучасних умовах питання ствердження української мови набуває ключового значення і має бути одним із пріоритетних напрямів для міської влади. На основі цих досліджень буде розроблятися інструментарій для всіх охочих, аби покращити знання мови та сформувати україномовне середовище”, – повідомили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації.
У пресслужбі також додали, що окрім опитування у додатку “Київ Цифровий”, були проведенні фокус-групи з містянами різних вікових категорій та соціальних груп, під час яких фахівці обговорили різні аспекти використання української мови у Києві.
Нагадаємо, у січні в рамках розробки Міської концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці киянам було запропоновано пройти опитування в застосунку “Київ Цифровий”.
Читайте: У застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо розвитку української мови у столиці
Фото: пресслужба КМДА.