Мешканці житлового будинку, об’єднані в ОСББ “Художник”, провели комплекс енергоефективних заходів і встановили сонячні панелі на даху будинку. Ці панелі є дублюючим джерелом електроенергії для роботи індивідуального теплового пункту (ІТП) в умовах вимкнення електроенергії.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва.
Повідомляється, зокрема, що у цьому житловому будинку на вулиці Велика Васильківська мешканці “виконали низку енергоефективних робіт у рамках міської програми “70/30%”, що діє для будинків ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та ЖБК (житлово-будівельний кооператив).
За умовами програми 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують мешканці”.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, мешканці згаданого будинку вже не вперше беруть участь у програмі “70/30%”.
“Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху. Від батарей автономно може повністю працювати ІТП (до 48 годин), а з освітленням МЗК і зовнішнім – на батареях це все може працювати добу. Загальна вартість виконаних робіт – 2,5 млн грн”, – цитує портал Пантелеєва.
За словами представника правління ОСББ Дениса Скоренка, система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї, тому влітку вони планують забезпечувати роботу ліфтів також за допомогою сонячної енергії.
“Тобто влітку будинкові системи можуть повністю працювати завдяки сонячним панелям”, – йдеться у повідомленні з посиланням на представника ОСББ,
Як інформувала KВ, восени минулого року столична міськрада внесла зміни до Положення про конкурс проєктів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва, в яких створені ОСББ і ЖБК.
Зокрема, було розширено перелік робіт, на виконання яких влада Києва може виділяти компенсацію з міської скарбниці (було додано роботи зі встановлення в будинках вузлів обліку гарячої води, капітальні ремонти освітлення тощо), введено обмеження щодо сумарної вартості робіт, яку може компенсувати міський бюджет – тепер не більше 1 тис. гривень за 1 кв.м. загальної площі будинку.
Читайте: Прийом заявок від ОСББ на конкурс енергоефективних проєктів у Києві продовжили до 1 березня
Фото: КМДА