З 11 квітня у Києві та Київській області розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Для любительського і спортивного рибальства термін заборони у всіх водосховищах і озерах встановлено з 11 квітня по 19 червня включно, у всіх річках та їх кореневих водах – з 11 квітня по 30 травня.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київського рибоохоронного патруля.
“Наше спільне завдання – захистити Україну та вигнати з неї загарбників. Проте не варто забувати й про збереження водних біоресурсів під час їх природного відтворення. Адже весняно-літню заборону на лов водних біоресурсів ніхто не відміняв”, – нагадали в пресслужбі.
Саме тому, враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААНУ, Київським рибоохоронним патрулем підписано наказ про встановлення заборони на вилов риби у нерестовий період.
Згідно наказу, встановлено наступні терміни заборони для любительського і спортивного рибальства:
-
у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення – з 11 квітня по 19 червня (включно);
-
у всіх річках та їх кореневих водах – з 11 квітня по 30 травня (включно).
На період заборони дозволено вилов до 3 кг риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм у місцях, визначених для любительського рибальства.
Терміни заборони для промислового лову:
-
у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення – з 16 квітня по 24 червня (включно);
-
у всіх річках та їх кореневих водах – з 16 квітня по 4 червня (включно).
Крім того, до 30 червня (включно) триває заборона на вилов раків.
Як зазначає Держрибагентство України, цьогорічна нерестова кампанія відрізнятиметься від класичних, адже наразі ми захищаємо не лише водних мешканців, а і наших захисників та захисниць. Тому для їх забезпечення рибою, враховуючи специфіку регіону, реальні та безпечні можливості виходити на воду, дозволяється промисловими рибалками здійснення спеціалізованого лову старшовікових груп карася сріблястого сітками з кроком вічка а = 50-60 мм та старшовікових груп рослиноїдних і інших видів риб сітками а = 100 мм і більше.
Нагадаємо, в період з 19 до 21 березня користувачі Канівського водосховища та інші суб’єкти передавали рибу до територіальної оборони Київської області. За три дні було передано 995 кг риби.
Читайте: ЗСУ звільнили село Лук’янівка на Київщині та знищили там опорний пункт окупантів
Фото: Київський рибоохоронний патруль