У столиці правоохоронці викрили підпільний цех з виготовлення і продажу підроблених документів, печаток і штампів України та Євросоюзу. Киянин на орендованій квартирі налагодив виробництво підробок за допомогою спеціального обладнання, збував фальшивки через “Darknet”.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції та інформації СБУ.
Згідно з повідомленням, “липові” документи зловмисник виготовляв за допомогою спеціального обладнання. Він також використовував плівку високої якості із зображенням логотипів державних символів, маркувань та нанесених голографічних захисних елементів.
До переліку доступних для виготовлення документів входили документи ЄС різної спрямованості і призначення. Також зловмисник пропонував своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, акти права власності на землю та свідоцтва про смерть. Крім того, він продавав фіктивні дипломи про закінчення вищих закладів освіти України.
Як зазначили в СБУ, готову фальшиву продукцію чоловік продавав через хакерську платформу “Darknet”. Вартість підробки становила від 300 до 7 тис. доларів. Сума залежала від складності документа і терміновості його виготовлення. Щомісяця обороти нелегальної “майстерні” сягали до 50 і більше “документів”.
“Серед основних клієнтів зловмисника були ухилянти та особи з хакерського середовища, які використовували фальшивки для прикриття протиправної діяльності”, – повідомили в спецслужбі.
Під час обшуків за місцем проживання та здійснення злочинної діяльності підозрюваного поліцейські вилучили спеціальне обладнання та хімічні речовини для виготовлення підроблених документів.
Наразі порушнику оголошено про підозру щодо незаконного виготовлення, підроблення голографічних захисних елементів, офіційних документів та їх збут (ч. 1 ст. 199 та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України). Чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.
Нагадаємо, у столиці викрили та затримали трьох осіб за махінації з відумерлою спадщиною. Зловмисники виготовляли підроблені документи, на підставі яких проводили державну реєстрацію речових прав на квартири за посередництва підставних людей.
Читайте: Столичні правоохоронці затримали групу шахраїв, які продавали квартири за підробленими документами
Фото: Офіс генпрокурора























