У Києві правоохоронці викрили шахраїв, які організували збір нібито на лікування поранених військових ЗСУ та тяжкохворих дітей. Неправдиві публікації про терміновий збір коштів на благодійні потреби зловмисники розміщували на спеціально створеній сторінці у соцмережі, використовуючи реальні факти з дописів про потребуючих з мережі інтернет. Аферисти при цьому надавали дані про свої картки, таким чином вони ошукали громадян на майже 700 тис. гривень.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції в Києві.
“Викрили злочинну діяльність шахраїв слідчі та оперативники Солом’янського управління поліції спільно із співробітниками СБУ за процесуального керівництва Солом’янського окружної прокуратури. Зловмисниками виявились 25-річний та 23-річний волиняни”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що спільники створили сторінку у соціальній мережі, де розміщували неправдиві публікації про начебто терміновий збір коштів на благодійні потреби дітей та військовослужбовців ЗСУ.
Аферисти розміщували фейкові публікації з прикріпленням фото. Зокрема, вони публікували історії про те, що необхідно рятувати життя дітям, які отримали тяжкі опіки. Користувачі соцмережі перераховували гроші на їх власні банківські рахунки у сумі від 300 до 2000 тис. гривень.
“Окрім того, порушники відкривали терміновий збір на лікування поранених бійців ЗСУ та аби викликати довіру у читачів – розміщували фото бійців, які знаходили у різних новинах про війну”, – інформували у поліції.
Як з’ясували поліцейські, більшість використаної інформації про дітей та їх хвороби відповідали дійсності: шахраї моніторили соцмережі та підшукували публікації, де батьки просять допомоги для лікування своїх діток.
“У подальшому вони дублювали інформацію на свою сторінку і для перерахунку коштів надавали власні банківські реквізити. Отримані кошти, а це близько 700 тисяч гривень, аферисти витрачали на різні розваги, покупки в магазинах та відпочинок в ресторанах”, – зауважили правоохоронці.
Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 190 КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману, із використанням електронно-обчислювальної техніки вчиненому повторно. Найближчим часом суд обере їм запобіжний захід. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Нагадаємо, правоохоронці викрили 12 учасників міжрегіональної групи, які налагодили шахрайську схему продажу автівок на фронт. Організатори оборутки наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині, звідки і дурили військових та волонтерів. Окрім них, до складу групи входило ще 6 осіб “з волі”, зокрема з Києва.
Читайте: У столиці зловмисники під виглядом фіндопомоги ошукали переселенців на понад 400 тисяч гривень
Фото: ГУ Нацполіції в Києві