У Кременці на Тернопільщині державна виконавча служба разом з поліцейськими та СБУ 30 листопада примусово висилила священнослужителів та студенток регентського училища зі Свято-Миколаївського собору. Договір на оренду та користування приміщенням церковного комплексу завершився в лютому 2023 року. Від тоді відбулося кілька судів, які представники Української православної церкви програли. Господарський суд Тернопільської області зобов’язав повернути Миколаївський собор у Кременці державному заповіднику.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Zxid.net.
“Це повернення державного майна, яке повертається у державну власність згідно з рішенням суду. Зараз ми зі співробітниками СБУ та виконавчої служби робимо збірку нерухомого, рухомого майна, складаємо акт. Інвентаризація триває, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна”, – зазначив нещодавно призначений керівник Кременецько-Почаївського ДІАЗу Василь Ільчишин.
За даними Тернопільської єпархії, студенткам Кременецького духовного училища пропонували вивезти їх “у гуртожиток одного з коледжів”.
Довідка: Миколаївський собор у Кременці був заснований 1606 року луцьким біскупом (латинським єпископом) Марціном Шишковським при дерев’яному парафіяльному костелі Успіння Діви Марії. У першій половині XVII ст. францисканці змурували новий костел і двоповерховий чернечий корпус.
Як писала KВ, Служба безпеки України (СБУ) провела 30 листопада слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври Української православної Церкви (УПЦ), що раніше публічно декларувала свій нерозривний зв’язок з московською патріархією (МП), але згодом заявила про розірвання стосунків з МП. Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті. Йдеться, імовірно, про антисемітизм та пропаганду релігійної виключності Церкви
Фото: Zxid.net