У Києві біля ВДНГ провели акцію на підтримку військовополонених та цивільних заручників

Акція 5 травня на підтримку військовополонених

У Києві в неділю, 5 травня, родичі та друзі полонених біля ВДНГ вийшли на акцію підтримки захисників «Азовсталі», інших військових та цивільних, які перебувають у російському полоні. Люди в багатьох містах України кожних вихідних виходять на подібні мітинги, аби нагадати про долю українських бранців  рф.

Про це КВдізналася з допису на Facebook – сторінці Асоціації родин захисників “Азовсталі” та повідомлення видання “Суспільне”.

“Полон не є опцією збереження життя і ми, небайдужі громадяни України, маємо донести цей факт до всього цивілізованого світу, що підтримує нашу країну в цій боротьбі за незалежність”, – йдеться в дописі Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

У дописі зауважили, що наших захисників і захисниць засуджують на показових судилищах за те, що вони боронили свою землю. Ворог продовжує звинувачувати наших героїв у своїх злочинах, які вони скоїли проти Маріуполя та наших співгромадян.

У Києві цієї неділі люди зібралися на акцію «Не мовчи! Полон вбиває» біля ВДНГ на проспекті Академіка Глушкова.

Як зазначила кореспондентка “Суспільного” на акцію також вийшли колишні бранці рф. 

Зокрема, захисник Маріуполя та “Азовсталі” Ілля пробув у полоні 10 місяців. Нині намагається допомогти хлопцям повернутись та підтримати їхніх рідних.

Колишній військовополонений вийшов на акцію, щоб підтримати родини бранців
Колишній військовополонений вийшов на акцію, щоб підтримати родини бранців

Азовець на позивний “Вовчик-Братик” на початок повномасштабної війни знаходився в гарнізоні Маріуполя. Йому ампутували ногу через уламок “Граду” в окупованому Маріуполі, а згодом в Донецьку ампутували другу.

“Якби росіяни знали, що я з «Азову», то там би і залишився. Я особисто в лікарні Маріуполя чув автоматні черги у дворі. Місцева прибиральниця сказала, що це розстріляли військових”, — зазначив він.

Азовцю добре знайомий "гуманізм" росіян
Азовцю добре знайомий “гуманізм” росіян

Учасники акції також тримали плакати з написами: “В полоні немає свят”, “Мовчання та полон вбивають”, “Мовчання вбиває не гірше кулі”.

Акція 5 травня на підтримку військовополонених
Акція 5 травня на підтримку військовополонених

Нагадаємо, 4 лютого 2024 року родини військовополонених Маріупольського гарнізону поновили акції, які деякий час не проводили, аби привернути увагу до того, що довгий час не відбувалося обмінів захисників Маріуполя та “Азовсталі” з російського полону. 8 лютого в Україні відбувся обмін полоненими, тоді додому з російського полону повернулися 100 людей, 84 з них захищали Маріуполь. Водночас родин українських військовополонених вирішили проводити мирні акції кожних вихідних. На вулиці Межигірській, що на столичному Подолі, в неділю, 28 квітня, родичі та друзі полонених провели акцію тринадцяту від початку року акцію.

Читайте: “Де захисники Азовсталі”: на Подолі провели акцію з підтримки військовополонених та цивільних заручників

Фото: Суспільне

КиївВлада

Олександр Попов

Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4