Столиця забезпечує безоплатним харчуванням усіх учнів 1-4 класів і школярів 5-11 класів, які належать до пільгових категорій. Станом на лютий 2025 року гаряче харчування отримують 114,2 тис. учнів закладів загальної середньої освіти Києва. Це майже кожен другий школяр, який навчається в комунальному столичному закладі освіти.
Про це КВ дізналася із повідомлення КМДА.
«Важливо, щоб кожна дитина мала доступ до якісної їжі незалежно від форми навчання чи соціального статусу», – зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
За його словами, у половині київських шкіл діє мультипрофільне харчування, яке пропонує широкий вибір страв.
«У кожній третій школі діти можуть вибирати між двома меню, а в кожній десятій – ще використовується монопрофільний підхід», – уточнив він.
Для контролю якості послуг міська влада запровадила штрафні санкції для операторів ринку.
«За неякісні послуги передбачений штраф 20% від суми договору, за несвоєчасне виконання зобов’язань – пеня, а в разі залишків страв (відходів) більше 50% – послуги не оплачуються», – наголосив Мондриївський.
Контроль здійснюють на місцях бракеражні комісії у школах, до яких входять педагоги та батьки. Вони оцінюють якість харчування та слідкують за виконанням умов договорів.
У КМДА запевнили, що міська влада й надалі працюватиме над удосконаленням системи шкільного харчування, розширенням можливостей вибору для дітей і контролем якості послуг.
Читайте: Держава працює над тим, щоб у 2025 році всі школярі мали гаряче харчування, – Шуляк
Фото: Соцпортал
КиївВладаВладислава Олійник