У столичних лісах розвішують майже 300 нових шпаківень. Такі заходи допомагають підтримувати популяцію птахів, які відіграють важливу роль у знищенні комах-шкідників.
Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби КО “Київзеленбуд”.
«Працівники лісопаркових господарств щороку поповнюють міські ліси новими шпаківнями, оскільки будиночки для птахів, під впливом погодних умов, стають з часом не придатними до використання», — зазначають у Київзеленбуді.
За словами екологів, у таких будиночках оселяються не лише шпаки, а й інші птахи, що гніздяться в дуплах: синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники та мухоловки.
Шпаківні виготовлені з натурального дерева без яскравих кольорів та оздоблення, щоб не відлякувати птахів.
«Щоб забезпечити комфортні умови для птахів, шпаківні слід вішати за такими правилами: орієнтація отвору – на схід або південний схід. Це забезпечує ранкове сонячне світло, але захищає від перегріву в спеку. Висота – від 4 метрів над землею, щоб захистити птахів від хижаків та людей. Захищене місце – подалі від гілок, щоб уникнути доступу котів та білок. Кут нахилу – легкий нахил вперед (5-10°), щоб запобігти потраплянню дощу всередину», — пояснюють фахівці.
Збереження та підтримка популяції птахів відіграє важливу роль, адже пернаті активно знищують комах-шкідників (наприклад, короїдів, гусениць, кліщів).
Читайте: Екологічна утилізація: кияни здали у прийомні пункти 9 тис. хвойних дерев
Фото: Київзеленбуд
КиївВладаВладислава Олійник