Упродовж липня на телефон довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1509 звернень. Це майже на 61% більше, ніж у червні. Водночас 378 жінок та 34 чоловіки зателефонували саме через домашнє насильство.
Про це KВ стало відомо з повідомлення заступниці голови Київської міської державної адміністрації Марини Хонди.
Як розповіла заступниця голови КМДА, також збільшилася і кількість жінок із дітьми, які перебували протягом липня у кімнатах кризового реагування та притулках.
- 19 жінок та 12 дітей скористалися послугами кімнат кризового реагування;
- 6 жінок та 5 дітей – притулків.
Крім того, за словами Марини Хонди, за місяць працівники мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надали 93 консультації. Найбільше екстрених та планових виїздів мобільні бригади зробили до Шевченківського, Дніпровського, Деснянського та Оболонського районів столиці.
7 людей потребували тимчасового безпечного перебування, тому їх направили до кімнат кризового реагування.
Ще 16 людей перенаправили до кейс-менеджерів, бо вони потребували довготривалого консультування та ведення випадку.
“Якщо ви відчуваєте, що вам погано й без сторонньої допомоги вам не обійтися, то не соромтеся – обов’язково зверніться до наших фахівців”, – закликала Марина Хонда.
Вона також зазначила, що такі звернення є абсолютно конфіденційними та безоплатними. Спеціалісти знаходяться на зв’язку 24/7 та завжди готові допомогти:
- 15-00 (зі стаціонарного);
- 044-272-15-00 (із мобільного).
Нагадаємо, що за спостереженнями спеціалістів КМДА, з початком повномасштабної війни рівень гендерно-зумовленого насильства зріс.
У столиці працюють мобільні бригади соціально-психологічної підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Фото: slovoidilo.ua