Макарівська громада підписала усі необхідні контракти для повноцінного запуску опалювального сезону. Закупівлю газу було проведено за спрощеною переговорною процедурою не витрачаючи двадцять зайвих днів.
Про це KV стало відомо із повідомлення Макарівського селищного голови Вадима Токара, що представляє політичну партію “За Майбутнє”.
За словами очільника громади, 24 із 35 комунальних освітніх закладів, які послуговуються альтернативним паливом, отримують тепло ще з середини жовтня. Однак 11 навчальних закладів, які опалюються завдяки газу, досі залишалися без опалення. За його словами, постачальники не готові були пропонувати газ дешевше 35-40 грн/м3, а селищна рада натомість не мала змоги закуповувати паливо за вказаними цінами. Тому усі торги, оголошені селищною радою, зривалися. Водночас укладання договорів згідно з Меморандумом про тарифи було неможливим, оскільки Кабінет Міністрів не передбачив їхньої форми.
“Зрештою, уряд погодив орієнтовну форму договору на постачання лише у середині жовтня. Макарівська селищна рада також отримала висновок експертної комісії ДСНС України про те, що відсутність постачання природного газу слід класифікувати як надзвичайну ситуацію регіонального рівня. Це дозволило провести закупівлю газу за спрощеною переговорною процедурою не витрачаючи двадцять зайвих днів”, – повідомив він.
Застосування цього алгоритму нарешті дозволило громаді укласти договори на постачання газу за прийнятною ціною, передбаченою Меморандумом про тарифи.
“На сьогодні вже укладено Договір на постачання газу з ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. Це дозволить дати тепло в освітні заклади нашої громади вже найближчим часом”, – повідомив Очільник Макарівської громади.
Він також додав, що у зв’язку з поточною ситуацією в громаді розглянуть можливість повного переходу на альтернативне паливо у майбутньому.
Як повідомляв голова фракції “ЗА МАЙБУТНЄ” у Київській обласній раді Ярослав Москаленко, громади Київщини уже отримали від Київської обласної ради (КОР) майже 10 млн грн на погашення тарифної різниці. Це лише перша частина суми, запланованої на підтримку громад – загалом у КОР планують розподілити до 19 млн гривень.
Нагадаємо, як писала KV, Державна енергетична компанія Енергоатом не виконує зобов’язань перед громадами, які взяла на себе у зв’язку з будівництвом у Чорнобильській зоні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Читайте: Депутати Київоблради проінспектували дитячий табір “Лісова застава”
Фото: сторінка фракції