У справі про загибель людей біля укриття в Деснянському районі Києва судитимуть чотирьох посадовців

У справі про загибель людей біля укриття в Деснянському районі Києва судитимуть чотирьох посадовців

У Києві правоохоронці передали до суду обвинувальний акт щодо чотирьох посадовців різних рівнів. Фігурантам інкримінують службову недбалість, що призвела до загибелі під час ворожого обстрілу на початку літа 2023 року двох жінок та дитини біля укриття в Деснянському районі.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням прокуратури, до суду направлено обвинувальний акт за обвинуваченням:

  • директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації,

  • першого заступника голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації,

  • директора медичного закладу та його заступника.

Їх обвинувачують у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У прокуратурі зазначили, що 1 червня 2023 року у Деснянському районі столиці, внаслідок ракетного обстрілу рф, загинули дві жінки та дитина, ще 7 людей отримали травми різного ступеня. Тоді люди не змогли вчасно потрапити до укриття в приміщенні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3” Деснянського району, бо воно було зачинене.

Правоохоронці встановили, що внаслідок неналежного виконання заступником голови Деснянської РДА, директором медзакладу і його заступником службових обов’язків не було забезпечено доступ населення до укриття.

Крім того, зазначили в прокуратурі, внаслідок допущеної директором Департаменту муніципальної безпеки КМДА службової недбалості, на території Києва не сформовано фонд захисних споруд цивільного захисту, спроможний забезпечити безпеку для життя та здоров’я всіх мешканців міста Києва. 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

 Зазначимо, Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КМДА) з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук

Нагадаємо, 21 червня 2о23 року столичний суд обрав директору Роману Ткачуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Посадовець підозрюється у службовій недбалості  через загибель людей біля зачиненого укриття в Деснянському районі. Згодом Ткачуку оголосили про ще одну підозру.

Читайте: Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення

Як інформувала KВ, у ніч на 1 червня ворог завдав чергового ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. Правоохоронці розпочали два кримінальних провадження.  В рамках розслідування загибелі людей біля укриття затримали чотирьох осіб. 1 червня Київська міська прокуратура та поліція провели обшуки у Київській міській адміністрації (КМДА). 3 червня суд обрав запобіжні заходи особам, затриманим у зв’язку із загибеллю людей біля укриття. Заступника Деснянської РДА, директора медзакладу та його заступника відправлено під цілодобовий домашній арешт. Охоронця поліклініки взяли під варту без права застави.

Читайте: Рак на горі свиснув: Київрада і адміністрація Кличка взялися за вирішення проблем з укриттями цивільного захисту

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4