У справі щодо “Харківських угод” заочно судитимуть Януковича та Азарова

У справі щодо “Харківських угод” заочно судитимуть Януковича та Азарова

Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо колишніх президента та очільника Уряду. Януковича і Азарова звинувачують у державній зраді та наданні допомоги рф у проведенні підривної діяльності проти України. Мова йде про підписання у 2010 році “Харківських угод” на користь росії. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Офісу генерального прокурора та інформації Державного бюро розслідувань (ДБР).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Розслідуванням встановлено, що експрезидент України, в порушення вимог Конституції та Закону України “Про міжнародні договори України”, 21 квітня 2010 року у місті Харкові підписав від імені України Угоду, якою продовжив на 25 років строк перебування чорноморського флоту російської федерації на території України – АР Крим і м. Севастополі”, – повідомили в генпрокуратурі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що ексголова уряду, у свою чергу, того ж дня підписав розпорядження про схвалення Кабінетом міністрів України так званих “Харківських угод” на користь російської федерації.

Як зауважили в ДБР, “крім порушення Конституції та низки законів, Угода по суті передбачала розміщення нової військової бази на території України та фактично вводила нові правила продовження строку перебування чф рф в нашій країні. Поспішаючи догодити росії, Янукович у лічені дні вніс законопроєкт про ратифікацію Угоди як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою, і 27 квітня 2010 року рішення було ухвалене депутатами”.

У результаті злочинних дій тодішнього керівництва країни відбулось нарощування особового складу та військової техніки збройних сил рф на території АРК та Севастополя.

Ці сили були ворог використав для окупації півострова у 2014 році. Також слідством задокументовано збитки держави, завдані екскерівництвом країни через підписання Харківських угод, на понад один трильйон вісімдесят мільярдів гривень.

Колишні керівники держави підозрюються у державній зраді (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК України). У зв’язку з переховуванням обвинувачених на території держави-агресора, досудове розслідування здійснювалося ДБР за спеціальною процедурою (in absentia).

Нагадаємо, у грудні 2022 року ДБР завершило розслідування відносно держзради Януковича та Азарова у справі  “Харківських угод”.

Читайте: ДБР закінчило розслідування держзради Януковича та Азарова

Як інформувала KВ, ще 25 липня 2022 року правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді двом колишнім членам уряду за погодження “Харківських угод”. Мова йшлася про ексміністра закордонних справ Костянтина Грищенка та колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Згодом їх оголосили у міжнародний розшук. У грудні 2022 року суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю. Його звинувачують у державній зраді за погодження “Харківських угод”. Підозрюваний оголошений у розшук. 

Читайте: КСУ перевірить конституційність так званих “Харківських угод” про перебування чф рф в Україні

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4