Подільською окружною прокуратурою Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно четвертого фігуранта у справі щодо розкрадання коштів на будівництві Подільського мостового переходу через Дніпро. Керівника субпідрядної організації звинувачують у завищенні вартості виконаних робіт.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
“Підприємство, яке очолює підозрюваний, було залучено генпідрядником для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги”, – повідомили в пресслужбі.
Зазначається, що відповідно до висновку комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи через завищення вартості виконаних робіт територіальній громаді спричинено збитки на суму понад 36 млн гривень.
Прокуратурою завершено досудове розслідування відносно четвертого фігуранта кримінального провадження щодо вчинення посадовцями комунального та підрядних підприємств службових злочинів у ході будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві (ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364-1, ч. 5 ст. 191 КК України). Обвинувальний акт відносно четвертого підозрюваного – керівника субпідрядної організації скеровано до суду.
“На цей час у межах слідства зусиллями прокуратури забезпечено реальне відшкодування збитків на суму 3 млн гривень та заявлено відповідні позови до фігурантів на решту суми спричиненої шкоди”, – зауважили в прокуратурі.
Нагадаємо, у лютому 2023 року столична прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування першого епізоду справи щодо розкрадання коштів у ході будівництва Подільського мостового переходу. Серед підозрюваних на той час було троє осіб – перший заступник керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій.
Як інформувала KВ, ще у квітні 2017 році КМДА виділила на добудову Подільсько-Восресенського мостового переходу 6,1 млрд бюджетних гривень. “З волі випадку” КП “Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва” замість ПАТ “Мостобуд” обрала генпідрядником будівництва мосту ТОВ “Еко-Буд-Трейд” – фірму, пов’язану з незмінним директором КП “Житлоінвестбуд-УКБ” В’ячеславом Непопом. Підрядник ТОВ “Еко-Буд-Трейд” продовжує зводити Подільський мостовий перехід з березня 2017 року.
Згодом, у липні 2017 року, стало відомо, що ТОВ “Еко-Буд-Трейд”, пов’язане з незмінним директором “Жилінвестбуд-УКБ” В’ячеславом Непопом та екс-головою департаменту будівництва КМДА Михайлом Голицею, отримає без конкурсу на будівництво Подільського мостового переходу додатково ще 445 млн гривень. Додаткове фінансування замовник пояснив “технічною помилкою” проектувальників.
Читайте: Забудькуватість проектувальників “подарує” фірмі Непопа та Голиці 445 млн гривень
У 2021 році правоохоронці повідомили про підозри першому заступнику керівника КП “Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд”, що є замовником робіт по будівництву Подільського мостового переходу а також керівнику генпідрядної організації.
Читайте: Правоохоронці повідомили про підозру заступнику керівника “Дирекції з будівництва дорожньо-транспортних споруд” та генпідрядника будівництва Подільського мосту та Замкерівнику “Дирекції з будівництва дорожньо-транспортних споруд” та генпідряднику повідомлено про нові підозри у розкраданнях на будівництві Подільського мосту
Водночас 11 жовтня 2022 року Київрада виділила ще 183 млн на добудову скандально відомого Подільського мосту. За це рішення депутати голосували одразу після ракетних обстрілів столиці, а гроші відшукали за рахунок перерозподілу з інших об‘єктів транспортної інфраструктури.
Читайте: Київрада виділила більше 180 млн на добудову Подільського мосту
Фото: Київська міська прокуратура