У столиці обмежили доступ на територію Нижньої лаври

У столиці обмежили доступ на територію Нижньої лаври

Сьогодні, 11 серпня, починаючи з 7 ранку адміністрація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” прийняла рішення тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів. Таке рішення прийнято у зв’язку з перешкоджанням роботі заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Через системне перешкоджання роботі Заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври, з метою врегулювання визначених питань його адміністрацією ухвалено рішення з 7:00 11 серпня 2023 року тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів (за виключенням священиків, ченців та працівників чоловічого монастиря)”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що для проведення богослужінь і відвідування на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” буде відкрито:

  • Храм Прп. Сергія Радонезького

  • Храм Прп. Агапіта Печерського

  • Храм Воскресіння Христового (“Афганська церква”)

  • Храм Прпп. Антонія та Феодосія Печерських із Трапезною палатою

  • Успенський собор

В лаврі вказують, що 29 березня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” в односторонньому порядку розірвав договір про безоплатне користування державним майном із Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічим монастирем) УПЦ. Отже, територія Нижньої лаври має повернутися у користування державі.

9 серпня року Господарський суд м. Києва визнав законним рішення Заповідника про розірвання цього договору. 10 серпня Господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” шляхом їх повернення. Мова йде про 79 об’єктів Нижньої Лаври.

Читайте: Суд визнав законним виселення монастиря УПЦ МП з Києво-Печерської лаври  


Варто додати, що за повідомленнями в ЗМІ, вранці біля готельних корпусів лаври з’явилися озброєні правоохоронці. Поліція вже вивела за межі території даври вірянина УПЦ МП, який завзято відстоював свою позицію, але не був ченцем.

У столиці обмежили доступ на територію Нижньої лаври

Нагадаємо, у березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” попередив релігійну організацію “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви” про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, яке є державною власністю.

Тоді було вказано, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.

Монастир, що підпорядкований Українській Православній Церкві (яка до травня минулого року асоціювала себе з московським патріархатом, а потім заявила про розірвання зв’язків з мп), з цим не погодився і, окрім протестів у вигляді молитовних стоянь на території Лаври, подався з позовом до суду – про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. 

Очільником згаданого чоловічого монастиря є митрополит Павло, якого звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

Читайте: Павла “Мерседеса” звільнили з-під варти під заставу у 33 млн гривень

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4