У столичному Літературному сквері після ремонту відновили роботу фонтана

У столичному Літературному сквері після ремонту відновили роботу фонтана

У Шевченківському районі столиці після завершення ремонтних робіт відновили роботу одного з найстаріших київських фонтанів, розташованого в Літературному сквері. Водограй – пам’ятка інженерної архітектури кінця XIX – початку XX століття.

Про це, як повідомляє КВ, йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

“Для нас важливо зберігати такі об’єкти, адже вони несуть історію нашого міста й водночас створюють затишний простір для відпочинку на свіжому повітрі. Відтепер фонтан знову прикрашатиме сквер і тішитиме киян та гостей столиці”, – зазначив Сергій Сабуров.

У КМДА нагадали, що фонтан у Літературному сквері – одна з пам’яток інженерної архітектури кінця XIX – початку XX століття. Він виготовлений із чавуна на Київському машинобудівному заводі Олексія Термена, за проєктом головного архітектора Києва в 1869–1871 роках Олександра Шіле. Спочатку фонтан прикрашав Софійську площу, а у 1920-х роках його перенесли до Літературного скверу – на перетин вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського, де він перебуває і сьогодні.

Зауважимо, Сергій Сабуров виконує обов’язки директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату згідно розпорядження №436 від 30 травня 2025 року (замість звільненого з посади Олександра Возного).

Нагадаємо, у столиці роками тривав скандал щодо ймовірної часткової забудови Літературного скверу (колишній Чкалівський). Після спротиву киян компанії, які входять до орбіти відомих забудовників Владислави Молчанової та Василя Антонова, запропонували міській громаді віддати під облаштування вказаної зеленої зони частину орендованої для будівництва земельної ділянки. Таким чином, на переконання бізнесменів, мало бути досягнуто компроміс із місцевими мешканцями, які виступали проти того, щоб у цій локації було зведено черговий багатоквартирний будинок. Втім мешканці наполягали на тому, що сквер має займати більшу площу і що у випадку забудови він може фактично перетворитися у прибудинкову територію “майбутньої” житлової висотки.

Читайте: Компроміс чи боротьба до останнього: Київрада не змогла вирішити долю Літературного скверу

Читайте також: Парк чи паркан: балансування столиці між забудовою та збереженням природи у розслідуванні “КиївВлади”

Фото:КМДА

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4