У Верховній Раді залишився 401 депутат за конституційного складу в 450 народних обранців

У Верховній Раді залишився 401 депутат за конституційного складу в 450 народних обранців

Верховна Рада (ВР) достроково припинила повноваження декількох народних депутатів, які за власним бажанням вирішили скласти повноваження у вищому представницькому органі України. Наразі чимало нардепів з різних причин відмовились від депутатства з власної ініціативи, але, що характерно, Спікер Ради Стефанчук не хоче позбавляти мандатів парламентарів від нині забороненої “ОПЗЖ”.


Про це KВ дізналася з повідомлення члена Українського парламенту Ярослава Железняка з сесійної зали ВР 8 грудня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Мінус три мандата депутатів”, – повідомив депутат.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Згідно повідомлення, Рад проголосувала за дострокове припинення повноважень нардепів:

  • Максима Єфімова з Донеччини (співголова депутатської групи “Відновлення України”, раніше – група “Довіра”), до 2014 року був членом “Партії регіонів”, у 2022 році голосував за “містогвалтівний” законопроект №5655; один з найбагатших людей України (51-й у списку Forbes за 2021 рік); своє рішення скласти мандат пояснив прагненням зосередити роботу в прифронтовому Краматорську; оскільки він мажоритарник – ВР не поповниться замість нього новим депутатом (як було би, якщо він був би “списочником” партії).

  • Дмитра Шпенова з Дніпропетровщини (позафракційний), який вирішив залишити парламентську кар’єру без пояснень широкому загалу (до попереднього скликання був обраний по тому ж округу, що й зараз; був членом фракції “Опозиційний Блок”, а ще раніше двічі в Раді представляв “Партію регіонів”; торік теж підтримав містогвалтівний законопроект №5655, а в 2014 році голосував за так звані “диктаторські закони”);

  • Віталія Данілова (фракція “ВО “Батьківщина”, двічі екс-нардеп: 2007-2012, 2012-2014 рр.), обраного по партійному списку – тож його місце має посісти інший по списку. Данілов, серед інших нардепів, у 2022 році підписав звернення до голови ВР Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.


“В Раді залишилось 401 депутат. Антирекорд”, – підсумував Железняк.


Нагадаємо, у Верховній Раді згідно Конституції України – 450 народних депутатів. Половина нинішнього, дев’ятого скликання, обиралася за партійними списками. Друга половина, за виключенням непідконтрольних українському уряду територій, посіла місця в Раді за мажоритарними округами. Наразі чимало нардепів з різних причин відмовились від депутатства з власної ініціативи, але, що характерно, Спікер Ради Стефанчук не хоче позбавляти мандатів парламентарів від нині забороненої “ОПЗЖ”.


Читайте: Верховна Рада IX скликання: повний список депутатів, досьє, фракції та комітети


Фото: з відкритих джерел


КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4