У вівторок, 12 березня, у Києві відбудеться пресконференція “50 днів до повернення костелу Св. Миколая парафії”
Про це KВ стало відомо з пресрелізу Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві.
Зазначається, що 30 січня 2024 року, Уряд України, в особі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, відповів на публічне звернення громадян (електронна петиція № 41/005649-еп під назвою “Передача костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-католицької церкви”) зазначаючи, що “згідно з додатком до меморандуму від 4 грудня 2023 р. МКІП та релігійна організація домовилися, що МКІП зобов’язується передати пам’ятку у постійне користування релігійній організації до 1 травня 2024 року”.
“У зв’язку з цим, для надання актуальної інформації, щодо процесу передачі костелу відбудеться пресконференція “50 днів до повернення костелу Св. Миколая парафії”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що мета проведення пресконференції, – звернути увагу громадськості на проблему руйнування та важливість збереження костелу св. Миколая у Києві та висвітлення актуальної інформації щодо передачі костелу парафіяльній громаді.
Захід відбудеться 12 березня, у вівторок, об 11:00 у приміщенні костелу св. Миколая, за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська 75.
Серед спікерів єпископ Станіслав Широкорадюк OFM – Ординарій Одесько-Сімферопольської Дієцезії (Одеса, Херсон, Миколаїв, Крим); отець Павло Вишковський OMI – доктор теології, настоятель парафії св. Миколая в м. Києві; Людмила Филипович – науковець, релігієзнавець та автор петиції та представник Міністерства культури та інформаційної політики
Акредитація та додаткова інформація за телефоном: +380 98 982 73 36 (Віта) або на е-мейл: mykolajomi@gmail.com.
Довідка: Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули релігійній громаді. Стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією “Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії римсько-католицької церкви у м. Києві” та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021. Відповідно до пункту 4.3 “сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачу встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року”. Однак умови Меморандуму не були дотримані. Окрім того, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р. “Деякі питання реалізації Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329” Мінікульту дано розпорядження забезпечити до кінця 2023 року: реалізацію проекту “Будинок музики” шляхом нового будівництва; переміщення державного підприємства “Національний будинок органної та камерної музики України” до новозбудованого Будинку музики та передачу в постійне безоплатне користування релігійній організації будівлі костелу Святого Миколая. Однак і умови розпорядження не були виконані.
Читайте: Шмигаль: Костел св. Миколая передадуть релігійній громаді одразу по тому, як переселять “Будинок музики”
Як інформувала KВ, 15 січня 2024 року петиція на Урядовому порталі із закликом передати костел Св. Миколая в центрі Києва релігійній громаді РКЦ набрала необхідну для розгляду кількість голосів.
Читайте також:
Міністр культури Польщі висловив підтримку парафії київського костелу св. Миколая
Фото: відкриті джерела