Українським ЗМІ роз’яснили як працювати в окупації та висвітлювати війну

Українським ЗМІ роз’яснили як працювати в окупації та висвітлювати війну

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну постало питання фізичної безпеки журналістів, які висвітлюють війну в країні. Для українських ЗМІ підготували практичний посібник з порадами як працювати в районах бойових дій та в окупації.

Про це KВ дізналася із повідомлення Національної спілки журналістів в Україні. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У часи війни, як і в мирний час, робота журналістів є центральною для консолідації демократії, захисту свободи слова та прав людини. Про це заявив очільник відділу ЮНЕСКО з питань свободи вираження поглядів та безпеки журналістів Гільєрмо Канела під час тренінгу “Безпека журналістів, які висвітлюють війну в Україні”. Учасниками заходу, який відбувся в режимі онлайн у середу, 13 квітня, стали 50 журналістів центральних і місцевих медіа, в тому числі з регіонів, де ведуться бойові дії. Медіатренерами виступили фотожурналіст видання “Грати” Станіслав Юрченко та перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ”, – йдеться у дписі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними спілки, 21 медіапрацівник загинув із початку широкомасштабного вторгнення Росії до України. Тож нині максимально важливо убезпечити журналістів під час виконання професійних обов’язків шляхом надання відповідних знань і захисного спорядження. Важливим питанням є і сьогодні і забезпечення цифрової безпеки воєнних журналістів в інформаційній війні, особливо жінок, які працюють в зоні бойових дій. 

Партнери НСЖУ, представник міжнародної організації “Репортери без кордонів” Ентуен Бернар, зокрема, зауважив, що вже подано організацією позови для розгляду кримінальних справ за 30 випадками порушень прав журналістів під час війни. 

Крім того, наголосили про важливість дотримання правил щодо поширення інформації журналістами, які висвітлюють ситуацію в районах бойових дій, у звільнених містах і селах, аби не завдати шкоди українським військовим або цивільним громадянам. Особливо це стосується фотознімків, які варто публікувати із погодженням військових. 

Під час тренінгу наголосили, що на тимчасово окупованих територіях російськими військовими зараз спостерігається тиск на журналістів, незаконні затримання та викрадення. На таких територіях журналісти є мішенню для окупантів. 

“Якщо ви працюєте в окупації, то пам’ятайте: ваше головне завдання – підготувати й передати матеріал  для вашої аудиторії, а не відкрито боротися з режимом. Тому вам потрібно подбати про власну безпеку, у тому числі цифрову”, – наголосила перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Також учасникам тренінгу презентували “Посібник з безпеки для журналістів”. У ньому зібрані практичні поради для журналістів, які працюють у зонах високого ризику, а також короткі інструкції щодо підготовки до різного типу небезпек, які можуть включати збройні конфлікти, епідемії, стихійні лиха та вуличні протести.

Нагадаємо, що Національна спілка журналістів оприлюднила імена 20 вбитих на війні в Україні медійників.

Читайте: Під Маріуполем від рук окупантів загинув 78-річний журналіст, письменник та волонтер Євген Баль


Фото: НСЖУ 

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4