“Українські” ділки “наварили” собі 70 мільйонів на їжі для армії

"Українські" ділки “наварили” собі 70 мільйонів на їжі для армії

Військова контррозвідка Служби безпеки спільно з БЕБ та за сприяння Міністра оборони України викрила масштабну схему привласнення бюджетних коштів на держзакупівлях для ЗСУ – йдеться про розкрадання понад 71 млн гривень на постачанні оптових партій продовольчих товарів для української армії у період 2022–2024 років. Як встановило розслідування, до організації оборудки причетний колишній очільник Департаменту державних закупівель Міноборони.

Про це КВ дізналася з повідомлення СБУ.

“Перебуваючи на посаді, (…) фігурант залучив до незаконної діяльності трьох керівників афілійованих комерційних структур. Для реалізації «схеми» посадовець організував укладання з ними договорів на постачання продовольства до військових частин ЗСУ на загальну суму майже 400 млн грн. Утім, після надходження державних коштів на рахунки підрядники відвантажили замовникам продукцію, яка не відповідає вимогам ДСТУ і встановленим нормам продзабезпечення українських воїнів. У такий спосіб ділки штучно здешевили для себе вартість товарів, а отриману «різницю» розподіли між усіма учасниками оборудки”, – сказано в релізі.

Під час обшуків у зловмисників виявлено смартфони, комп’ютерну техніку та документацію з доказами злочинів.

Наразі всім чотирьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів. Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.

Читайте: Чим далі, тим більше бюджетних втрат: аудитори КМДА перевірили роботу Департаменту ІКТ і “Київтелесервісу”

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Точка тяжіння: у Макарові будують активний парк з інклюзивними зонами та простором для рекреації
Точка тяжіння: у Макарові будують активний парк з інклюзивними зонами та простором для рекреації
13:00 У Макарові, що у 2022 році пережив важкі часи окупації, створять сучасний “Активний парк” на базі стадіону ім. Бруквенка. Після реалізації проєкту громада…
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
09:00 Столична Нацполіція зацікавилася обставинами використання стоянки на 400 автомобілів біля ЖК на вул. Соломії Крушельницької у Дарницькому районі. За інформацією слідчих, колишній чиновник…
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
12:00 Як повернути життя на Андріївський узвіз та відродити його роль мистецького серця Києва. Які таємниці приховує Замкова гора і як її можна перетворити…