Уряд хоче, щоб парламент заборонив газовикам і тепловикам піднімати тарифи під час війни

Уряд хоче, щоб парламент заборонив газовикам і тепловикам піднімати тарифи під час війни

Кабінет міністрів схвалив і внесе у Верховну Раду (ВР) законопроект про мораторій на підвищення цін та тарифів на газ і теплопостачання. Якщо закон прийме ВР, він діятиме під час воєнного стану і півроку після нього.

Про це KВ стало відомо з повідомлення постійного представника Кабінету міністрів у Верховній Раді (ВР) Тараса Мельничука за підсумками засідання уряду під головуванням Дениса Шмигаля 10 травня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Схвалено проект Закону “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та післявоєнного відновлення”, – повідомив Тарас Мельничук.

Законопроект пропонує запровадити мораторій на підвищення цін та тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану на всій території України та протягом 6 місяців після після його припинення або скасування”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Пропонується встановити заборону на підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу, тарифів на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. 

При цьому ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягатиме збільшенню від ціни, що застосовувалася станом на 24 лютого 2022 року.

Також пропонується заборонити постачальникам природного газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості. 

Крім цього, Кабмін схвалив проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення стабільного функціонування ринку природного газу протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення”. 

Ним “визначено комплекс заходів, спрямованих на збалансування податкового навантаження на суб’єктів ринку природного газу, а також теплогенеруючі та теплопостачальні організації. Пропонується на тимчасовій основі встановити особливості оподаткування відповідних операцій та оптимізувати податкове навантаження на учасників взаєморозрахунків: побутових споживачів в частині ПДФО та суб’єктів відповідних ринків в частині ПДВ та податку на прибуток підприємств”.

Ще уряд схвалив законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” щодо фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час війни та післявоєнного відновлення”. Цей документ, як пише Мельничук, “передбачає створення підґрунтя для стабілізації діяльності підприємств стратегічних галузей, що забезпечують енергетичну безпеку держави”

“Тарифи на газ та його розподіл, а також на тепло й гарячу воду не будуть зростати. У ці складні дні будь-яке підвищення тарифів точно не на часі”, – сказав на уряді Денис Шмигаль.

Як інформувала KВ, раніше наприкінці квітня ц.р. Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо фіксації ціни на газ для населення та підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави, на рівні не вищому за 8 гривень за кубічний метр.

Читайте: Ціна на газ для населення залишиться без змін – Шмигаль

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4