При підготовці проекту державного бюджету на наступний рік, Міністерство фінансів планує залишити мінімальну заробітну плату на рівні грудня 2022 року, тобто 6700 гривень. Основними пріоритетами держбюджету буде сектор безпеки та оборони.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на сайті Міністерства фінансів за підсумками онлайн-зустрічі з представниками профспілок, роботодавців, Мінсоцполітики та Мінекономіки щодо формування основних показників держбюджету 2023 року.
Як зазначається в повідомленні, основним пріоритетом держбюджету на 2023 рік буде сектор безпеки та оборони, а також забезпечення усіх соціальних зобов’язань держави. Крім цього – фінансування медицини.
“У наступному році видатки на пенсійне та соціальне забезпечення не зменшуються, а деякі із них будуть навіть збільшені. Близько 5,5 млрд гривень буде закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян вкрай важлива. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам та освітянам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня поточного року”, – наголосив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
За словами Єрмоличева, в наступному році планується коригування програми медгарантій, але основні медичні послуги будуть фінансово забезпечені.
7 вересня ц.р. президент Володимир Зеленський у відеозверненні повідомив, що понад 1 трлн гривень планують направити на сектор безпеки і оборони. За словами Зеленського, це буде пріоритетом №1.
Президент наголосив, що Кабінету міністрів було поставлено завдання у 2023 році, і цьогоріч, забезпечити індексацію пенсій для всіх пенсіонерів.
За словами Зеленського, уряд повинен представити програму скорочення видатків на держпідприємства, апарат, інституції, які не відповідають потребам воєнного часу.
Четвертим пріоритетом в економіці, буде активізація економічних відносин, зокрема, програма кредитування 5/7/9 та інші програми та рішення, які мають допомогти бізнесу працювати.
Ще одним пріоритетом буде створення спеціального фонду відновлення, який будуть наповнювати, зокрема, коштом конфіскованих російських активів.
Зазначимо, згідно із законодавством, Кабінет міністрів щороку подає до Верховної Ради (ВР) проект закону про державний бюджет України на наступний рік не пізніше 15 вересня поточного року. Разом із проектом закону подається доповідь про хід виконання державного бюджету поточного року.
Нагадаємо, 16 грудня 2021 року Рада підтримала закон про державний бюджет України на 2022 рік. Згідно закону, з 1 січня ц.р. мінімальна заробітна плата складає 6500 гривень, а з жовтня “мінімалка” зросте до 6700 гривень.
Читайте: ВР приняла закон о госбюджете на 2022 год, дефицит – 3,5% ВВП
Фото: Слово і діло