Кабінет міністрів (КМ) постановив виділити грантові кошти на розвиток сфери високих технологій. Наразі йдеться про дві програми: інвестицій у ІТ-стартапи та гранти на навчання українців за ІТ-спеціальностями.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня 2022 року.
Згідно повідомлення, програма інвестицій у ІТ-стартапи дозволить розробникам технологічних продуктів залучити фінансування для відкриття і розвитку бізнесів у сфері високих технологій. В рамках проекту буде фінансуватися реалізація ІТ-стартапів на різних етапах – від ідеї до готового життєздатного продукту.
Для стартапів, в залежності від стадії реалізації Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надає поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 мільйонів гривень.
Обов’язок отримувача гранта – сплатити податки та єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.
Програма “Старт в ІТ” – це гранти на навчання за ІТ-спеціальностями.
Отримати фінансування зможуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, внутрішньо переміщені особи (ВПО), які бажають отримати нову професію у сфері IT.
Після завершення навчання учасники мають протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити власну справу як фізична особа-підприємець (ФОП) або провадити незалежну професійну діяльність.
“Це програма стипендій у розмірі до 30 тисяч гривень на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн. Ця програма не для студентів, і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри”, – сказав на уряді Денис Шмигаль.
Поступово в Дії з’явиться можливість та деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів. “Все буде зручно, швидко і прозоро”, – додав Шмигаль.
Як інформувала KВ, на цьому ж засіданні Кабмін вирішив виділити 8 млн гривень грантів на нові переробні підприємства. Йдеться про підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.
“Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків. Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу”, – уточнив прем’єр-міністр.
Раніше уряд затвердив програми безповоротних грантів у межах нового проекту “єРобота”. Ці програми спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.
Читайте: Уряд виділяє 16 млрд гривень мікрогрантів для стимулювання підприємництва
Фото: Урядовий портал