Уряд затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій

Уряд затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій

Кабінет міністрів за ініціативи Міністерства юстиції (міністр – Денис Малюська, на фото) прийняв постанову щодо переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії. Передбачається, що державна реєстрація права власності на таке майно проводиться виключно на підставі рішення суду про заборону політичної партії, в резолютивній частині якого зазначено про передачу майна політичної партії у власність держави. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 12 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, йдеться про постанову “Про питання переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень”. 

На момент виходу новини текст документу був відсутній на Урядовому порталі.

З посиланням на очільника Мін’юсту Дениса Малюську прес-служба Кабміну повідомила, що згадана постанова визначає порядок виконання рішення суду про заборону політичної партії в частині переходу у власність держави її активів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Зокрема, відповідним Порядком пропонується передбачити, що після набрання законної сили рішенням суду про заборону політичної партії та передачу майна політичної партії у власність держави Мін’юст вживає заходів щодо розшуку майна політичної партії і залучає державні органи, зокрема АРМА, а також органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності з метою надання Мін’юсту інформації щодо майна політичної партії”, – цитує міністра Малюську урядовий реліз.

В ньому далі йдеться, що “за результатами заходів щодо розшуку майна політичної партії Мін’юст складає та затверджує перелік майна політичної партії, переданого у власність держави.

У Переліку майна зазначаються загальні характеристики такого майна (місцезнаходження, загальна площа об’єктів нерухомості, відомості про виявлені рахунки політичної партії, цільове призначення та кадастрові номери земельних ділянок, розміри часток у статутних капіталах юридичних осіб тощо)”.

Щодо уповноважених органів управління майном повідомляється таке:

  • “Якщо Перелік майна містить відомості про цінні папери, корпоративні права, нерухоме або рухоме майно (крім об’єктів права інтелектуальної власності, земельних ділянок та коштів), то уповноваженим органом управління таким майном пропонується визначити Фонд державного майна України. Мін’юст протягом десяти робочих днів з дня затвердження Переліку майна надсилає його копію та копію рішення суду Фонду державного майна України для вжиття заходів щодо державної реєстрації речових прав на таке майно та/або заходи з прийняття до сфери свого управління відповідних цінних паперів, корпоративних прав.

  • Якщо Перелік майна містить відомості про об’єкти права інтелектуальної власності, Мін’юст протягом десяти робочих днів з дня затвердження Переліку майна надсилає копію рішення суду та копію Переліку майна Мінекономіки для надання їх у 10-денний строк Національному органу інтелектуальної власності для вжиття ним заходів щодо реєстрації переходу таких прав інтелектуальної власності у власність держави в особі Національного органу інтелектуальної власності.

  • Якщо Перелік майна містить відомості про кошти на рахунках в банках забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень (далі – кошти політичної партії), Мін’юст як стягувач протягом трьох робочих днів з дня затвердження Переліку майна ініціює перед банками, у яких відкрито відповідні рахунки, платіжну операцію та надсилає їм платіжну інструкцію (вимогу) для забезпечення перерахування коштів політичної партії до державного бюджету”.

“Також Порядком пропонується передбачити особливості механізму забезпечення переходу у власність держави земельних ділянок, які належали на праві власності забороненої судом політичної партії. Зокрема, врахувати положення Земельного кодексу України, згідно з яким право власності на земельні ділянки, визнане за державою рішенням суду, реалізується органами виконавчої влади”, – поінформував міністр юстиції.

Крім того, згідно повідомлення, постановою передбачається, що державна реєстрація права власності на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, що переходить у власність держави, проводиться виключно на підставі рішення суду про заборону політичної партії, в резолютивній частині якого зазначено про передачу майна політичної партії у власність держави, та заяви визначеного законодавством державного органу, що містить відомості про нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що переходить у власність держави.

Нагадаємо, протягом червня-липня 2022 року Восьмий апеляційний суд Львова задовольнив всі позови Міністерства юстиції й заборонив 16 проросійських політичних партій. Частина з них оскаржує в апеляційному порядку ці рішення. 

Раніше Кабінет міністрів підтримав законопроект про дострокове припинення повноважень депутатів місцевих рад, обраних від заборонених в Україні партій. 

Читайте: Кабмін пропонує достроково припиняти повноваження місцевих депутатів від заборонених партій

Фото: “Українська правда”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4