Урядовий законопроєкт про мобілізацію Рада не розглядатиме, а поверне в Кабмін, – Арахамія

Урядовий законопроєкт про мобілізацію Рада не розглядатиме, а поверне в Кабмін, - Арахамія

Верховна Рада (ВР) поверне суб’єкту законодавчої ініціативи – Кабінету міністрів України (КМУ) – урядовий законопроект про мобілізацію, що був внесений у ВР торік “під ялинку” і наробив галасу й спричинив суперечки як в парламенті, так і в суспільстві. Разом із “відбракованим” законопроектом депутати передадуть уряду власні напрацювання, щоб потім отримати новий, досконаліший документ, який можна було б розглянути, і який не викликав би забагато критики.

Про те, що законопроект №10378 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” Рада не розглядатиме, KВ дізналася з повідомлення голови парламентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування (на посилення мобілізації – KВ) і готові йти назустріч. Але не всі норми (урядового законопроекту №10378 – KВ) можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню (на закритій зустрічі військових та парламентарів – KВ). Але всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації. За результатами наради, законопроект повертається ініціатору (тобто Кабміну – KВ). Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах”, – написав Арахамія в Telegram.

За словами Арахамії, на закритому засіданні 11 січня 2023 року були присутні Головнокомандувач Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала, міністр оборони Рустем Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувала KВ, 25 грудня 2023 року КМУ вніс у ВР законопроект, яким запропонував заборонити ухилянтам керувати автомобілем, брати кредити та купувати майно. На ухилянтів у законопроекті про посилення мобілізації накладаються також інші заборони, а кожен громадянин, згідно проекту закону, мав би завести електронний кабінет, куди б йому могла прийти повістка. Документ містить багато різних норм, які були розцінені правозахисниками, депутатами та експертами (у тому числі – штатними експертами ВР) як такі, що порушують Конституцію України, її закони та слугуватимуть більше корупційним ризикам, ніж посиленню мобілізаційного ресурсу в умовах війни.

Читайте: Голова антикорупційного комітету ВРУ знайшла ризиковані норми в мобілізаційному законопроєкті

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4