Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що оскільки “питання прокурорів зі статусом інвалідності” торік викликало широкий резонанс, але за дев’ять місяців так і “не вирішено”, то всі прокурори з інвалідністю мають пройти розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
Про це КВ дізналася з повідомлення, яке зробив Генеральний прокурор Руслан Кравченко.
“Сьогодні я ухвалив рішення, в межах своїх повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП. Окрім тих, які мають статус інвалідів дитинства; особи, що зазнали невідновних втрат для здоровʼя; мають онкологічні захворювання; є інвалідами війни. Таких в органах прокуратури 136 осіб. Тож, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії”, – запостив Кравченко на Фейсбуці.
Він наголосив, що “законодавець не передбачив для Генерального прокурора повноваження одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності. (…) Звільнення прокурорів, за вказаних обставин, відбуваються на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Я їх задовольнив”.
Водночас Кравченко, говорячи про прокурорів з інвалідністю, підкреслив: серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено.
Як інформувала КВ, у жовтні 2024 року в Україні спалахнув скандал довкола масової інвалідності прокурорів – спочатку в окремому регіоні, потім по країні. Скандал вартував посади тодішньому прокурору Андрію Костіну (який, однак, благополучно залишив країну з волі Президента Володимира Зеленського в якості пола у Нідерландах).
Читайте: У Київській міській прокуратурі 13 прокурорів мають ІІІ групу інвалідності, ІІ семеро
Фото: Слідство.Інфо
Олексій Ігнатьєв