Національне військове меморіальне кладовище (НВМК), що розташовуватиметься в межах Гатненської громади (Фастівський район Київщини), включатиме цілий комплекс споруд та площ: військове кладовище, колумбарій, ритуальну будівлю, сучасний крематорій, музей, допоміжні споруди для організації почесних поховань.
Про це KВ дізналася зі слів заступника директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослава Старущенка (його цитує сайт Міністерства у справах ветеранів України).
Ярослав Старущенко у прямому ефірі “Суспільного” сказав, що остаточний вибір місця розташування меморіального кладовища відбувався за декількома критеріями:
-
загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
-
доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
-
місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
-
земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт за загальнобудівельними параметрами.
“Враховуючи всі ці фактори, ділянка найбільше відповідає у Гатненській ОТГ. Наразі створення НВМК перебуває на етапі проєктування. Невдовзі розпочнеться будівництво першої черги меморіального комплексу, яку заплановано ввести в експлуатацію до кінця року”, – сказав Ярослав Старущенко.
За його словами, законодавством чітко визначено, хто може бути похований на Національному військовому меморіальному кладовищі: “Це полеглі українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені “Золотою зіркою” з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті”.
Як інформувала KВ, раніше у Мінветеранів повідомили, що “технічно і документально” роботи з будівництва НВМК вже розпочалися. Безпосередньо саме будівництво планується розпочати “чим скоріше”, а здачу першої черги здійснити до кінця 2023 року.
Читайте: “Слуги народу” пропонують Раді дозволити будувати НВМК на Київщині без містобудівних обмежень
Фото: з відкритих джерел