Війна в Україні докорінно змінила ринок нерухомості. Якщо до 2022 року значна частина угод із купівлі житла була орієнтована на інвестиційні цілі – перепродаж чи здачу в оренду, то нині більшість покупців обирають квартири для власного проживання. У ключовому пріоритеті – просторіші квартири для родин, середньоповерхові будинки, укриття та автономне електропостачання, а також об’єкти, які відповідають сучасним та надійним технологіям.
на правах реклами
Про це, як дізналася КВ, розповіла комерційна директорка компанії “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська в проєкті “Київ разом” в етері радіо “Київ 98 FM”.
“Мотивація купівлі житла і портрет покупця докорінно змінилися під час війни. До війни відсотків 35, і навіть 40 – це була чиста інвестиція, спекулятивний попит продати чи здати в оренду. Нині 90% людей, які купують, це – житло для себе, для покращення своїх житлових умов. До війни що ми любили? Однокімнатна, маленька, компактна, яку завжди швидко вигідно продаж чи здаси в оренду. Сьогодні більша кількість тих, хто купує – це люди, які користуються гривневим довготривалим кредитним продуктом на 20-30 років. Це квартири для родини – двох-, трикімнатні, навіть дворівневі, тобто більш масштабні, комфортні апартаменти. Стосовно, наприклад, поверхів, із побажань – другий, третій, четвертий поверхи. Тому що це питання електрики, ліфтів під час блекаутів”, – розповіла Лаєвська.
За її словами, видові характеристики поступилися питанням безпеки й інфраструктури всередині ЖК. А саме – наявність на території укриття, супермаркету, школи, садочку паркінгу, де захищено автомобіль, а сама будівля побудована за надійною сучасною технологією.
“Наша компанія віддає перевагу або каскадній забудові, або середньоповерховій. Цей тренд почався ще до війни насправді, тому що це ближче до європейського житла, яке більш комфортне, більш приємне психологічне середовище для людини. Зараз це must have: безпечно і швидше побудувати, ввести в експлуатацію будинок, відповідно, є попит, адже люди не хочуть зараз чекати по два-три роки”, – говорить вона.
Експертка зауважує, що крім запиту на зменшення поверховості, нині покупців хвилює питання автономного енергозабезпечення.
“Наша компанія прийняла рішення, що ми обладнуємо резервним електроживленням всі наші об’єкти. Усі базові важливі системи будинків будуть працювати навіть попри блекаути. Наступний момент – укриття безпека. Зрозуміло, що девелопери також підлаштовуються. У кого не було підземних паркінгів, почали будувати окреме укриття, або в проєктах розміщувати так звані приміщення подвійного призначення. Також змінилися державні будівельні норми, які сьогодні вимагають додаткову безпеку в плані будівництва. Тому зрозуміло, що ринок іде назустріч цим новим вимогам, оскільки, чим більше ми відповідаємо запиту нашого споживача, тим більше шансів забезпечити попит”, – резюмувала Лаєвська.
Нагадаємо, що будівельна компанія “Інтергал-Буд” оголосила про вигідні святкові знижки від 10% до 21% на квартири у своїх сучасних житлових комплексах, які діють до кінця грудня. Для військових та медичних працівників передбачена додаткова знижка 2% на житло, комори або паркомісця. Усі будинки компанії оснащені резервною системою електропостачання для забезпечення комфорту у нових реаліях.
Читайте: ЖК “Лук’янівський каскад” від Інтергал-Буд акредитований Sky Bank за програмою “єОселя”
Фото: focus.ua
Інна Міхно