В “Інтергал-Буд” розповіли про альтернативні “єОселі” програми з кредитування житла

В “Інтергал-Буд” розповіли про альтернативні “єОселі” програми з кредитування житла

Державна програма “єОселя” продовжує користуватися попитом серед українців. Водночас девелопери шукають альтернативні до неї програми кредитування на купівлю житла з привабливими відсотками. 

на правах реклами

Про це в інтерв’ю КВ розповіла комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська.

За словами експертки, в деяких компаніях частка придбаного за програмою “єОселя” досягла рекордних 50% від усіх продажів. 

В “Інтергал-Буд” розповіли про альтернативні “єОселі” програми з кредитування житла “Це зумовлено тим, що “єОселя” стосується здебільшого пільгових категорій людей, які раніше не мали можливості купити собі нове житло. Це унікальна та приваблива можливість, адже можна взяти кредит на двадцять років у гривні без жодного валютного ризику”, — сказала Лаєвська.

Водночас директорка зазначає, що деякі міжнародні партнери, зокрема Світовий банк, бачать механізм роботи програми “єОселя” дещо інакше. 

“На їхню думку, більш доцільно було б фінансувати не тіло кредиту, а різницю у відсотках між пільговою ставкою та стандартною. Таким чином, за наявного фінансового ресурсу, програма могла б забезпечити не 11-12, а 70-80 тисяч угод на рік. Більше того, за таких умов міжнародні партнери надавали б нам частину фінансування для пільгової іпотеки”, — пояснює вона.

Також девелопери намагаються знайти альтернативні до “єОселі” програми.

“Зараз “Інтергал-Буд” — це активний партнер програми “єОселя”. Наразі за цією програмою ми співпрацюємо з дев’ятьма банками і доповнюємо цей перелік. Але вирішили ще знайти якусь альтернативу до “єОселя”, бо не всі можуть отримати за такою програмою кредит. Наприклад, такою альтернативою з гарними умовами стала наша партнерська програма з  “Кредит-Дніпро”. Ця програма іпотеки передбачає кредитування терміном до 30 років, з першим внеском 20% від вартості житла та пільговою ставкою 6,99% на перші три роки”, — розповіла Лаєвська. 

Нагадаємо, ринок нерухомості столиці потерпає від дефіциту кадрів. Робочих рук не вистачає майже на 30% робітничих позицій. Будівельні компанії покладають надію на економічне бронювання або певні альтернативи від держави, решта заходів не здатна забезпечити достатньої кількості робочих рук.

Читайте: На будівельному ринку існує 30% дефіцит робочих кадрів, — експертка

Фото: Інтергал-Буд, Євген Лоюк

КиївВлада

Дарина Полішевська

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4