В “Інтергал-Буд” розповіли про особливості оренди та продажу комерційної нерухомості в ЖК

В “Інтергал-Буд” розповіли про особливості оренди та продажу комерційної нерухомості в ЖК

Будівельна компанія “Інтергал-Буд” має у своїх житлових комплексах близько 47 тис. кв. м комерційних площ. З них компанія залишає собі до 15%, орієнтуючись на оренду приміщень із найбільшим трафіком, решта – має активний попит з-поміж орендарів або йде на продаж. Компанія активно співпрацює з великими торговельними мережами, супермаркетами, а також з банками, клініками, аптеками та фітнес-клубами. 

Про це, як дізналася КВ, розповіла комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“У складі комплексів вже створено близько 47 тис. кв. м комерційних площ. Собі залишаємо до 15% – переважно фасадні приміщення, з найбільшим трафіком, там, де розуміємо, що для нас оренда вигідніша, ніж продаж. Все інше намагаємось продавати. Протягом війни попит дуже помітний та активний, насамперед тому, що період повернення інвестицій на таку нерухомість набагато менше, ніж у житлову, шість-сім років порівняно з 12-15 років для квартири”, – розповіла Лаєвська.

Вона зауважила, що ковід і війна виявили, що комерція на території ЖК дуже добре показує себе в плані виторгу: багато мінісалонів, магазинів, кафе вийшли на довоєнні показники за виторгом, а деякі навіть краще.

“Ми співпрацюємо з Novus, Fozzy Group. Практично у кожному комплексі маємо приміщення під супермаркет, заздалегідь намагаємось спроєктувати з урахуванням вимог таких операторів, з правильним кроком колон, можливими зонами завантаження та навантаження, технічною інфраструктурою. Також співпрацюємо з банками, поштовими службами, приватними клініками та лабораторіями, аптеками. Спілкуємось безпосередньо з багатьма мережами фітнес-клубів, підбираємо з ними локації, спільно проєктуємо”, – говорить Лаєвська.

І додала, що здебільшого такі компанії заходять на комерційну нерухомість “Інтергал-Буд” саме як орендарі. Супермаркети інколи викуповують свої приміщення, або ж працюють у колаборації з інвестором, який викуповує їх приміщення та робить ремонт.

Нагадаємо, що будівельна компанія «Інтергал-Буд» співпрацює з приватними освітніми операторами та забезпечує школи в кожному житловому комплексі, коригуючи планування закладів під вимоги конкретних партнерів. Компанія мала досвід спроби передачі освітніх закладів у комунальну власність. Та він не був вдалим, через це вирішили працювати з приватними освітніми мережами, які самостійно запускають заклади та орендують приміщення. 

Читайте: У Києві цієї осені відкриється відреставрований історичний готель “Сіті-готель”, – “Інтергал Буд”

Фото: компанії

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4