На базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка створено українсько-польську експертну раду з розслідування трагедії на Волині 1943 року, яку очолив доктор історичних наук Павло Гай-Нижник. До роботи експертної ради долучився Варшавський університет. Також до роботи експертної ради запрошено фахівців з історії, міжнародного права, юриспруденції, релігієзнавства, психології тощо, а також експертів-криміналістів і політиків.
Про це, як стало відомо KВ, на Економічному форумі у Карпачі (Польща) оголосив народний депутат України Олег Дунда (фракція “Слуга народу”, 91 округ, Київщина).
За словами Олега Дунди, експертну раду з розслідування трагедії на Волині 1943 року створено за ініціативи української влади та наголосив на важливості участі в роботі групи парламентарів України та Польщі.
“Ми маємо закрити волинське питання раз і назавжди і не допустити його використання росіянами для дезінформації і спроб вплинути на дружні польсько-українські відносини”, – наголосив український парламентар, виступаючи на профільній панельній дискусії “Боротьба України з російською дезінформацією та інформаційна безпека: уроки для Європи”.
За словами Олега Дунди, експертна рада з розслідування трагедії на Волині 1943 року працює на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, до її роботи долучився Варшавський університет. Очолив експертну раду доктор історичних наук Павло Гай-Нижник. Долучитись до роботи експертної ради запрошені фахівці з історії, міжнародного права, юриспруденції, релігієзнавства, психології тощо, а також експерти-криміналісти і політики.
“Головним підсумком роботи експертної ради буде проведення ексгумації, вшанування загиблих та закриття цієї непростої сторінки нашої історії, адже Україна і Польща є гарними та сильними партнерами і, впевнений, стануть центром оновленої Європи”, – підсумував народний депутат України.
Нагадаємо, що реалізація ініціативи є в рамках домовленостей між Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою щодо гідного вшанування загиблих під час Волинської трагедії 1943 року і встановлення історичної справедливості в політиці національної пам’яті наших народів.
Фото: надане організаторами форуму в Корпачі