В Києві забудовники почали знищення заказника “Деснянські луки”, – КЕКЦ

В Києві забудовники почали знищення заказника “Деснянські луки”, - КЕКЦ

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), проводячи перевірку заповідного режиму заказника “Деснянські луки”, виявив на території заказника незаконну забудову та знищення частини природного шару заказника та кущів на площі біля 3 га важной технікою. Як зазначають в КЕКЦ, на території заказника вже проривається котлован и прокладаються труби. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на сторінці в Фейсбук КЕКЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Як зазначають в КЕКЦ, ландшафтний заказник місцевого значення “Деснянські луки” був створений в Деснянському районі Києва для охорони заплави р. Дніпро рішенням Київради 28 липня 2020 року № 97/9176 на площі 322 га за матеріалами КЕКЦ. На КЕКЦ було покладено зобов’язання взяти під охорону цей заказник. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“На днях, проводячи перевірку заповідного режиму заказника “Деснянські луки”, ми  виявили на території заказника незаконну забудову та знищення частини природного шару заказника та кущів на площі біля 3 га важной технікою. Там проривається котлован и прокладаються труби”, – зазначив директор КЕКЦ Володимир Борейко. 


Борейко зазначає, що все це є грубим порушення закону “Про природно-заповідний  фонд України” та Кримінального кодексу України.


“З приводу цього факту ми звернулися до Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора України, а також у Відділ екологічних порушень Київського міського управління поліції. В минулому році КЕКЦ зупинив знищення київського заказника “Урочище Церковщина”, зупинив незаконне кронування пам’ятки природи ”Ясени Тотлебена”, а також виграв суди проти рейдерів, які хочуть ліквідувати київський заказник “Троещинські луки”, а також заказник “Урочище Унава” під Фастовом  щоб почати там забудову. Також КЕКЦ почав суд проти забудови заповідної Лисої гори в Києві”, – додав Борейко. 


Нагадаємо, КЕКЦ подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори. Як відомо, Лиса гора має подвійний заповідний захист – як регіональний ландшафтний парк та як пам’ятка містобудування – об’єкт культурної спадщини національного значення.Там мешкає біля 20 червонокнижних видів рослин та тварин, а також ще є пам’ятка культури Трипільського періоду. Екологи у суді хочуть довести, що Київрада прийняла незаконне рішення про розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища.


Читайте: КЕКЦ подав позов до суду на Київраду, щоб захистити Лису гору

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4