В ООН стурбовані ознаками дискримінації Української православної церкви в Україні

В ООН стурбовані ознаками дискримінації Української православної церкви в Україні

 Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) опублікувало доповідь про свободу релігії в Україні. В одному з розділів стосовно свободи релігії сказано про ознаки дискримінації щодо Української Православної Церкви.

Про це KВ стало відомо з доповіді УВКПЛ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

УВКПЛ задокументувало обшуки, проведені СБУ як “заходи безпеки” в кількох монастирях, офісах, навчальних приміщеннях та інших майнових об’єктів Української Православної Церкви (УПЦ). УВКПЛ стурбовано тим, що офіційні дії проти УПЦ можуть бути дискримінаційними. УВКПЛ також нагадує необхідність забезпечення того, щоб усі особи, яким притягнуто кримінальні звинувачення, користувалися повним спектром прав на справедливий судовий розгляд, які не підлягають відступу”, – йдеться у доповіді.

Зазначається, що СБУ провела обшуки структур УПЦ у Києві, Рівному, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпропетровській, Хмельницькій, Черкаській, Волинській, Херсонській, Тернопільській, Полтавській та Закарпатській області.

“У деяких випадках співробітники СБУ опитали кількох священнослужителів із застосуванням поліграфа. У СБУ підтвердили що щонайменше трьом  священнослужителям УПЦ повідомлено про підозру – двом за ст.161 ККУ (порушують рівноправність громадян за ознаками раси, національної належності, релігійних переконань, інвалідності тощо підстави) і одному – з кількома звинуваченнями, включаючи посягання на територіальну цілісність і недоторканності України та заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України. Щонайменше двоє підозрюваних перебувають під цілодобовим домашнім арештом. УВКПЛ стурбоване тим, що діяльність держави щодо УПЦ може бути дискримінаційною”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також повідомляється, що за звітний період (з 1 серпня 2022 по 31 січня 2023 року) у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти в цих сферах. Зокрема стурбованість УВКПЛ викликає законопроект № 8221, який забороняє  використання в іменах терміну “православний” для релігійних організацій, не пов’язаних з Православною Церквою України (ПЦУ).

“УВКПЛ зазначає, що через нечіткість юридичної термінології та відсутність достатнього обґрунтування, обмеження свободи щодо сповідувати свою релігію, що міститься в проекті закону, не можна вважати “встановленим законом” і “необхідним” у значенні статті 18(3) Міжнародного пакту про цивільні та політичні права (МПГПП)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер та поінформував ООН про те, що Українська православна церква (УПЦ) підтримує окупацію України.

Читайте: УПЦ умисно називають російською для розпалювання релігійної ворожнечині в країні, – Онуфрій закликав Зеленського захистити свободу віросповідання та УПЦ направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою

Раніше KВ повідомила, що в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександр Рудник попередив релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, та нагадав, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.

Читайте: Зеленський не вийшов до Онуфрія, який з членами Сіноду прийшли до офісу Президента

Як раніше писала KВ, Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів Дениса Шмигаля розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій. Також в указі Президента є ряд доручень Службі безпеки України (СБУ) та Національній поліції.

Читайте: СБУ завершила обшуки у монастирях та храмах УПЦ у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4