Заступник генерального прокурора звернувся до Київського окружного адміністративного суду (КОАС) із позовом, яким просить визнати протиправними низку дій та рішень Державної служби геології та надр України, Державної комісії України по запасах корисних копалин і скасувати спеціальний дозвіл №6346, наданий ТОВ “Сенд Контракт” на видобування піску родовища “Осокори” в Києві.
Про це KВ стало відомо з повідомлення видання NADRA.INFO ізі посиланням на ухвалу КОАС.
Як повідомляється, у 2019 році ТОВ “Сенд Контракт” за процедурою апробації запасів отримало спецдозвіл №6346 на видобування піску родовища “Осокорки”.
Прокуратура звернулась із позовом до КОАС, яким просить скасувати наданий компанії спецдозвіл. Суд прийняв позовну заяву до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, із проведенням судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Сенд Контракт” засновано у 2018 році. Основний вид діяльності компанії – добування піску, гравію, глин і каоліну.
Засновниками або учасниками компанії із долями по 50% кожний є сейшельська компанія Еліоріс Компані Лтд і ТОВ “Промислово-будівельна група “Ковальська”.
Як зазначається, ТОВ “Сенд Контракт” – не єдина компанія з групи “Ковальська”, яка користується надрами на підставі спецдозволу, наданого за процедурою апробації. За аналогічною процедурою у 2019 році Східну ділянку Ново-Українського родовища піску отримало у користування ТОВ “Бутсайд”. Цей спецдозвіл також оскаржувався прокуратурою.
У виданні нагадали, що за результатами апробації запасів корисних копалин без спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, було надано в користування 117 ділянок надр. Станом на січень 2024 року близько 70 спецдозволів були оскаржені органами прокуратури.
В Офісі Генпрокурора стверджують, що “обґрунтування позовних вимог узгоджуються з висновками Верховного Суду, зазначеними у постановах від 05.12.2019 у справі №806/906/17, від 26.01.2023 у справі №240/3379/19, від 22.03.2023 у справі №806/2202/18, від 27.09.2023 у справі №240/3448/19, від 22.11.2023 у справі №240/401/19”.
“Проведення експертизи та оцінки розвіданих запасів корисних копалин є одним з етапів у процедурі надання спеціальних дозволів на користування надрами з метою їх видобування. При цьому матеріали геолого-економічної оцінки можуть бути затверджені ДКЗ лише в разі, якщо останні подані користувачами надр, що мають спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення або розробки родовищ корисних копалин” – заявили у Верховному Суді.
Нагадаємо, що Промислово-будівельна група “Ковальська” в 2022-2023 роках набула контролю над кількома компаніями-надрокористувачами і ділянками надр. Банк річкових родовищ піску цієї промислово-будівельної групи став другим за площею ділянок в Україні і найбільшим в Київському регіоні.
За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “ПБГ “Ковальська” засновано у 2007 році. Одним з засновників та кінцевих бенефіціарів цього товариства так однією з ключових фігур промислово=будівельної групи, яка складається з близька 60 компаній, є Пилипенко Сергій Олександрович.
Сергій Пилипенко в 2015 році балотувався на виборах у Київраду від партії “Блок Петра Порошенка”. Він був обраний по виборчому округу №107 у Солом’янському районі столиці. У Київраді займав посаду заступника голови постійної комісії міськради з питань екологічної політики.
Фото: ecopolitic.com.ua