В центрі Києва виявили древні печери в ідеальному вигляді. За попередніми оцінками археолога Тимура Бобровського, ця печера приблизно належить до часів Київської Русі, або навіть до дохристиянського періоду.
Про це, як передає KВ, повідомив столичний активіст Андрій Лобов.
“Ходиш іноді однією і тією ж вулицею роками, навіть фотографія старенького будинку, старанно занедбаного владою під знесення є. А під ним виявляється тисячолітні печери зі скандинавськими рунами, недоторкані ніким. Знайшов печери Дмитро Перов“, – написав Андрій Лобов.
Як він зазначив, дослідники пишуть про малюнки на стіні.
“Серед них Руна Альгіз, символ Старшого Футарка, який асоціюється із захистом, вищими силами і пробудженням. Ми його всі бачили на екрані старих мобільників як антену зв’язку. Це і є зображення Альгіз”, – повідомив столичний активіст.
Проте місце, де знаходяться печери, вже віддали під забудову.
За словами Андрія Лобова, посадовці мали б негайно захистити знахідку, адже вона підтверджує історичне минуле української культури, але вони поки не реагують.
“Забудовники ж намагаються замовчати і знищити знахідку”, – зауважив активіст Андрій Лобов.
Нагадаємо, у Бородянці Київської області місцева влада планує внести роботи Бенксі до переліку об’єктів культурної спадщини та долучити поліцію до охорони графіті. Також планується захистити твори художника від негативних впливів погоди.
Читайте: Як столична влада впоралася зі збереженням культурної спадщини у першому півріччі 2022 року
Фото: Андрій Лобов