В Україні почнуть тестувати нову систему оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації

В Україні почнуть тестувати нову систему оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації

У Києві, на Київщині та ще в 16 областях від 7 вересня 2022 року розпочнеться тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ ДСНС України. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Згідно повідомлення, тестування проведуть у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в Києві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Перевірка нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації буде проводитися за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell.

“Нова система оперативного інформування працюватиме завдяки технології Cell Broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням:  швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено”, – повідомили в пресслужбі.

Зазначається, що система оперативного інформування використовує технологію Cell Broadcast,  яка має значні переваги над SMS-інформуванням:

  • повідомлення передаються набагато швидше;

  • повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні, в залежності від ситуації;

  • звуковий сигнал про надходження повідомлення буде навіть у тому випадку, якщо звук на телефоні вимкнений, щоб на сповіщення обов’язково звернули увагу та реагували відповідно до інструкцій та порад щодо дій у різних загрозах.

“Попри всі вказані переваги, технологія Cell Broadcast має деякі обмеження з боку абонентського обладнання (телефонів) – старі моделі телефонів (до 2019 року випуску) з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення “Сell Broadcast”, – підсумували в повідомленні.


Нагадаємо, Центр протидії дезінформації при РНБО поінформував про оновлення сигналів тривоги. Так, деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки.


Читайте: Бігти чи завмерти: Киянам порадили як діяти під час тривог і атак


Фото: ДСНС


КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4