В Україні у минулому році замінованими були 174 тис. кв. кілометрів території. Наразі небезпечну площу вдалося скоротити до 156 тис. кв. кілометрів. Водночас близько 25 % земель все ще може бути забруднені вибухонебезпечними предметами.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ ДСНС України з посиланням на інформацію начальника відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергія Реви на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
“Завдяки спільним зусиллям сил оборони та операторів протимінної діяльності, за інформацією Національного органу протимінної діяльності, минулого року вдалося скоротити площу зі 174 тис. кв. км до 156 тис. кв. км, які на цей час оцінюються потенційно небезпечними та потребують обстеження і розмінування”, – повідомив Рева.
Зазначається, що піротехніки ДСНС загалом обстежили понад 1,1 тис. кв. кілометрів та здійснили більше 84 тис. виїздів й знешкодили понад 472 тис. вибухонебезпечних предметів (ВНП).
Нині найбільш небезпечними лишаються Харківська, Херсонська і Донецька області. Пріоритетами для надзвичайників є розмінування деокупованих населених пунктів, критичної й транспортної інфраструктури, сільгоспугідь.
Начальник відділу ДСНС поінформував, що, за даними Міноборони, внаслідок підриву на ВНП загинуло 287 цивільних, у тому числі 15 дітей, ще 641 особа отримала травми, серед них 77 дітей.
Нагадаємо, в Україні з початку повномасштабної війни та станом на кінець січня 2023 року підрозділи вибухотехнічної служби знешкодили понад 30 фугасних авіабомб, близько 100 БПЛА-камікадзе, декілька боєголовок балістичних ракет та близько 40 бойових частин крилатих ракет.
Читайте: В Україні за рік 18 тисяч км деокупованих територій очищено від вибухівки
Фото: ДСНС