Після 10 років судових баталій в Україну повернулися скарби “Скіфське золото”. Культурні цінності переміщують до місця їх подальшого зберігання під контролем інспектора Київської митниці.
Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Державної митної служби України.
“У тимчасово створеній зоні митного контролю в Скарбниці Національного музею України під контролем інспектора Київської митниці відбувається вивантаження скарбів “Скіфське золото”, – йдеться у повідомленні Державної митної служби.
У пресслужбі підкреслили, що культурні цінності прибули з Амстердаму у вантажному відсіку автомобіля, обладнаному системою підтримки температурного режиму, у спеціальних ящиках.
Також додали, що наразі скарби переміщують безпосередньо у місце подальшого зберігання.
Раніше KВ повідомила, що наприкінці жовтня Іспанія конфіскувала викрадені з України старовинні золоті вироби вартістю 60 мільйонів євро. Колекція археологічних цінностей опинилась у Європі на виставці напередодні анексії Криму.
Нагадаємо, у травні 2022 року правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом викрадення російськими військовими національних цінностей України з музею у тимчасово окупованому Мелітополі. Йдеться про колекцію скіфського золота.
Читайте: Через викрадення військовими рф скифського золота з музею в Мелітополі розпочато провадження
9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути “скіфське золото” Україні. Колекція археологічних цінностей опинилась у Європі на виставці напередодні анексії Криму. Судові баталії навколо скарбів тривали майже 9 років. Над справою повернення скарбів також працювали юристи КНУ імені Тараса Шевченка.
Тимчасовий виконувач обов’язків Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що колекція “Скіфського золота”, яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли росія окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.
Читайте: “Скіфське золото” найближчим часом може повернутися в Україну, – МКІП
Фото: Державна митна служба, Національний музей історії України