У ніч на 19 жовтня стало відомо що в Україну з російського полону вдалося повернути ще 95 наших воїнів. Вони захищали Маріуполь і «Азовсталь», Донеччину, Луганщину, Київщину, Харківщину, Чернігівщину, Херсонщину. Серед звільнених 69 солдатів та сержантів і 26 офіцерів.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Президента України Володимира Зеленського та інформації Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).
“95 наших людей знову вдома. Воїни, які захищали Маріуполь і «Азовсталь», Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину. ”, – написав Президент.
Він подякував команді, яка займається пошуком і звільненням полонених.
Як зазначили у Координаційному штабі, особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали так звані «вироки» судової системи країни-агресорки та були «засуджені»: 28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора.
Серед звільнених з полону нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.
Хлопці захищали Маріуполь, Донеччину, Луганщину, Київщину, Харківщину, Чернігівщину, Херсонщину. Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів.
“Чимало наших звільнених хлопців мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування”, – зауважили в дописі.
Це 58-й за ліком обмін, організований Координаційним штабом. З ворожої неволі визволено вже 3767 людей.
Нагадаємо, у День Незалежності, 24 серпня, стало відомо що 115 наших захисників повернулися додому з російського полону. Обмін відбувся за посередництвом ОАЕ. У п’ятницю, 13 вересня, з російського полону додому повернулися 49 українських громадян, серед яких 23 жінки. Це перший обмін за тривалий час, що включав звільнення жінок. Наступний обмін відбувся вже 14 вересня.
Читайте: В Україну з російського полону повернулися ще 103 воїни (фото, відео)
Фото: Facebook Володимира Зеленського, КШППВ
КиївВладаОлександр Попов