ВАКС заочно заарештував екс-міністра охорони здоров’я Степанова

ВАКС заочно заарештував екс-міністра охорони здоров'я Степанова
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно взяв під варту колишнього міністра охорони здоров’я Максима Степанова (на фото). Його підозрюють у заволодінні понад 450 млн гривень, коли він очолював державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна”. Справу ведуть Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Про це KВ дізналася з повідомлень НАБУ та САП 14 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“13 вересня 2023 року за клопотанням детективів #НАБУ, погодженим прокурором #САП, слідчий суддя #ВАКС обрав запобіжний захід директору ДП “Поліграфкомбінат”, підозрюваному у привласненні та легалізації півмільярда гривень. Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу”, – сказано у короткому повідомленні САП.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

НАБУ уточнює, що йдеться про Максима Степанова, коли він очолював державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна”. Раніше ВАКС визначив заставу керівнику департаменту “Поліграфкомбінату”, відповідального за міжнародні угоди, Сергію Ферлію. Він єдиний фігурант, який перебуває в Україні, – зазначають у НАБУ.

“Інтерфакс-Україна” нагадує, що у липні 2023 року НАБУ та САП викрили масштабну корупційну схему – майже півмільярда гривень збитків на ДП “Поліграфкомбінат “Україна”. Розслідування встановило, що ексдиректор ДП “Поліграфкомбінат” для власного збагачення під час закупівлі витратних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон тощо) використовував підконтрольну йому зареєстровану в Республіці Естонія компанію. Матеріали для українського державного підприємства закуповували не безпосередньо у виробників, а через компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищували вчетверо-шестеро. Це дало змогу зосередити на рахунках естонської компанії суму в розмірі, еквівалентному сумі майже півмільярда гривень. Після чого такі кошти переводили на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих у різних країнах. Так було забезпечено маскування їх незаконного походження. Ця схема діяла впродовж 2013-2016 рр. Саме тому вартість продукції ДП “Поліграфкомбінат “Україна” була штучно збільшена за рахунок корупційної складової.

У період із 2011 року до 2016-го ДП “Поліграфкомбінат “Україна” очолював Максим Степанов. Із січня 2017 року обіймав посаду голови Одеської обласної державної адміністрації, із березня 2020 року до травня 2021 року був міністром охорони здоров’я України. 

Як інформувала свого часу KВ, міністр Степанов втрапив у розпал ковід-епідемії у скандал з медичними закупівлями: керівництво державного підприємства (ДП) “Медичні закупівлі” виступило проти спроб МОЗ вплинути на стратегічні закупівлі у сфері охорони здоров’я та повернення старих схем “відкату” за участю іноземних компаній, вартість яких становила близько 10 млрд на рік. Скандал тоді почав набирати обертів після появи в ЗМІ інформації про закупівлю захисних костюмів для лікарів і різницю в їх вартості. Після цього в Раді позаочі очільника МОЗ називали “міністр Костюмов”.

Читайте: Ексдиректора ДП “Поліграфкомбінат ”Україна” викрили на організації схеми легалізації та привласнення 450 млн гривень

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4