Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою близькому родичу колишнього першого заступника секретаря РНБО, підозрюваному у справі про заподіяння майже 13 млн гривень збитків державному концерну (ДК) “Укрспецекспорту”, що входить до сфери управління ДК “Укроборонпром”. Як пишуть ЗМІ, у справі йдеться про Ігоря Гладковського.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі щодо завдання ДК “Укрспецекспорт” (що входить до сфери управління державного концерну “Укроборонпром”) збитків на майже 13 млн грн, а саме особі, близький родич якої обіймав посаду в Раді національної безпеки і оборони України”, – йдеться у повідомленні САП.
У межах досудового розслідування за фактами зловживань в оборонній сфері, пов’язаних з діяльністю ДК “Укроборонпром”, розслідування яких САП та НАБУ розпочали після оприлюднення журналістських розслідувань, встановлено, що колишній гендиректор ДК “Укрспецекспорт” вступив у змову із близьким родичем на той час першого заступника секретаря РНБО України з метою надання останньому неправомірної вигоди за рахунок коштів ДК “Укрспецекспорт”, шляхом підписання договору про постачання обладнання.
“Протягом серпня 2016 року – лютого 2017 року зазначені особи забезпечили підписання та виконання необхідних договорів між ДК “Укрспецекспорт” та підконтрольним близькому родичу товариством про закупівлю висотомірів для авіаційної техніки на загальну суму 14 млн 377 тисяч гривень. При цьому різниця між ринковою вартістю товарів і ціною договору становила майже 13 млн гривень”, – наголосили у пресслужбі.
У повідомленні не вказувалися імена фігурантів, але, як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” джерела в правоохоронних органах, ідеться про Ігоря Гладковського та Павла Букіна.
За інформацією пресслужби, суд задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та обрав Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
“Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу”, – підкреслили у САП.
Раніше KВ повідомила, що працівники правоохоронних органів за сприяння служби безпеки Акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість” (УОП) викрили та зупинили схему незаконного збуту державного майна. Підозрюваний впродовж тривалого часу викрадав устаткування та налагодив схему його незаконної реалізації у столиці України та на Київщині.
Читайте: Правоохоронці викрили схему розкрадання майна оборонного підприємства
Фото: САП