“Велика кількість справ була відкрита, щоб “роздути інформацію”, – Віталій Кличко про численні корупційні скандали за участі своїх підлеглих

“Велика кількість справ була відкрита, щоб “роздути інформацію”, - Віталій Кличко про численні корупційні скандали за участі своїх підлеглих

Мер Києва та голова КМДА Віталій Кличко не погоджується із тим, що значна кількість кримінальних проваджень (, відкритих за фактами зловживань та фінансових порушень з боку чиновників та “комунальників”, є свідченням масштабної корупції в столиці. Під час години запитань до КМДА, відповідаючи на претензії депутатського корпусу щодо таких фактів, очільник міста звернув увагу, що лише 0,6% з 1,2 тис. справ, відкритих за останні три роки, дійшли до суду. На фоні цього Кличко задався питанням щодо ефективності роботи правоохоронних органів та висловив думку, що така активність є лише намаганням певних осіб “створити картинку абсолютної корупції” у Києві.

Про це, як стало відомо КВ, Віталій Кличко розповів депутатам під час “години запитань до Київської міськдержадміністрації (КМДА)”, яка відбулася під час сьогоднішнього засідання Київради.

Так, голова фракції “Слуга народу” Андрій Вітренко звернувся до міського голови та очільника КМДА Віталія Кличка із питанням стосовно того, як той оцінює діяльність нещодавно створеного Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції столичної міськдержадміністрації та його очільника Олега Тимошенка. Таке питання народний обранець поставив у контексті того, що, з його слів, громадськість щоденно дізнається про нові корупційні скандали за участі столичних чиновників та службових осіб міських КП, зокрема – посадовців комунальної організації “Київмедспецтранс”, директора КП “Житлоінвестбуд-УКБ і заступника керівника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА

У відповідь на це Віталій Кличко висловив сподівання, що вже через певний час очільник “антикорупційного” департаменту КМДА відзвітує перед депутатами в сесійній залі стосовно виконаної роботи та відповість на їхні запитання. При цьому, очільник міста зазначив, що наразі Олег Тимошенко “постійно доповідає щодо викликів, які є, щодо запобігання і упередження цих питань” – вочевидь, йдеться про якісь доповіді безпосередньо Кличку.

Разом з тим, мер Києва зазначив, що значна кількість кримінальних справ, відкритих за фактами корупції, не доводяться до кінця. У зв’язку з цим Кличко дійшов висновку, що йдеться про намагання певних осіб створити у Києві “картинку абсолютної корупції”. У доказ своїх слів він навів статистику по таким справам, “приправивши” її своїми оціночними коментарями.

“За останні три роки і до сьогодні було відкрито 1,2 тис. кримінальних справ. За часів Януковича такого не було… Це робиться для того, щоб роздути, розказати, зіпсувати репутацію. Опоненти скажуть: “Ну як можна зіпсувати репутацію?”. Але скільки, ви думаєте, із цих справ дійшло до суду? Ви будете здивовані – 0,6%. Тобто, лише 8 справ, і лише 2 вироки. Це є показником, з одного боку, ефективності правоохоронних органів. Але з іншого боку, ми можемо чітко говорити, що велика кількість таких справ була відкрита, щоб “роздути інформацію”. Боротьба з корупцією була і є великим акцентом розвитку і шляху України до європейських стандартів. І є чітка позиція: будь-яка людина, яка порушила закон, має відповідати. Ми співпрацюємо з правоохоронними органами, надаємо всю інформацію і готові надалі надавати. Але хотілось би, щоб ці справи були не притягнуті за вуха. І щоб у кожній справі, якщо вона має підґрунтя, була вина доведена в судовому порядку”, – підкреслив Віталій Кличко.

Як повідомляла КВ, претензії щодо численних фактів корупції з боку осіб, які знаходяться в підпорядкуванні Віталія Кличка, висловлюють не лише громадськість і депутати Київради, але й самі правоохоронці. Окрім того, що слідчі з різних органів регулярно відкривають відповідні кримінальні провадження, вони ще й прямо вимагають від нього якось повпливати на своїх “підопічних”.

У 2019-2020 роках Служба безпеки України (СБУ) задокументувала численні факти спроби посадовців столичних КП розтратити та привласнити бюджетні кошти на суму понад 500 млн гривень при виконанні різноманітних робіт. У цей же період Держаудитслужба попередила фінансові порушення на суму близько 800 млн гривень при проведенні в Києві бюджетних закупівель. Наслідком усього цього стало те, що у квітні 2020-го Головне управління СБУ у Києві та Київській області повідомило про зазначені факти столичному меру Віталію Кличку, рекомендувавши йому посилити контроль за використанням бюджетних коштів та вивчити зі своїми підлеглими кримінальне та антикорупційне законодавство.

Читайте: СБУ рекомендовала Кличко усмирить своих “бюджетных расхитителей”

При цьому відомо, що ніяких дисциплінарних заходів до порушників-махінаторів в адміністрації Кличка не вживають, майже на 100% ігнорують рекомендації аудиторів КМДА, а “комунальний сектор економіки” столиці продовжує множити свої збитки. 

Читайте: Негативне зростання: у 2023 році сукупні збитки київських КП досягли 6 млрд гривень

Нагадаємо, рішення про утворення Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції КМДА Київрада прийняла у липні 2023 року. КВ тоді писала, що  в питанні подолання корупції мешканцям столиці якогось прориву очікувати не варто. Положення про департамент не містить нічого революційного, а головне – антикорупційний департамент не буде незалежним органом. Його керівника назначає, контролює і звільняє міський голова Києва (він же – голова КМДА) Віталій Кличко. Тобто, та сама людина, яка формально і відповідає в Києві майже за всі корупційні оборудки. 

Читайте: Імітація боротьби: у Кличка з’явиться черговий “ручний антикорупціонер”

Фото: скріншот пленарного засідання 

КиївВлада

Іван Кулик

 

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4