Верховна Рада дозволила примусово конфіскувати російське майно в Україні

Верховна Рада дозволила примусово конфіскувати російське майно в Україні

На сьогоднішньому пленарному засідання Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволить націоналізувати все майно Росії, що розміщується на території України.

Про це KV стало відомо із повідомлення на офіційному веб-порталу парламенту України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Верховна Рада України прийняла Закон про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (реєстр № 7122)”, – йдеться у повідомленні. 

Законопроект має на меті врегулювати питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України. Держава зможе націоналізувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права та будь-яке інше майно, що знаходиться на території України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як повідомляється, примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюватиметься без будь-якої компенсації (відшкодування) їхньої вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.

Перелік таких об’єктів має скласти Кабмін та внести на розгляд ради національної безпеки та оборони.

Водночас в законі наголошується, що він “не виключає і не обмежує” права України “вимагати відшкодування шкоди, заподіяної унаслідок повномасштабної агресивної війни, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства”.

Нагадаємо, у Верховній Раді України сьогодні відбулося пленарне засідання, під час якого прийнято 14 законів та одну постанову. З-поміж них проголосовано Указ Президента України “Про загальну мобілізацію”. 

Читайте: Рада підтримала Указ Президента про загальну мобілізацію

Верховна Рада проголосувала за впровадження кримінальної відповідальність за колабораціонізм з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією.  Закон також обмежить можливість для винних осіб обіймати державні посади протягом 15 років.

Читайте: Введена кримінальна відповідальність за колаборацію із державою-агресором

Сьогодні Верховна Рада підтримала і проєкт закону, який ослабить вимоги до бізнесу щодо податкових перевірок та ліцензій у період дії воєнного стану. 

Читайте: ВРУ звільнила від відповідальності за не сплату податків у період війни

Фото: rada.gov.ua

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4